mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przewrotna Szwecja

Przewrotna Szwecja

Zajmujący kolejne miejsca Petter Solberg (1), Markko Martin (2) i Toni Gardemeister (3) musieli ciężko zapracować na swój ostateczny sukces.

Ostatecznej klasyfikacji rajdu trudno sie było spodziewać. Wygrał Solberg, któremu z powodu wiecznych problemów ze szwedzką eliminają nie wróżono łatwej jazdy. Norweg toczył zażarte boje z Marcusem Gronholmem, który jednak w ferworze walki nie ustrzegł się błędu, rolował swoją 307-ką i ostatecznie nie ukończył rajdu.

Nie udało się to również żadnemu z kierowców teamu Citroena. Z powodu awarii silnika odpadł Sébastien Loeb, a Francois Duval nadal ucząc się Xsary i specyfikacji szwedzkich oesów podróżował dobrze, ale guma na 11 odcinku pozbawiła go szans na dobry wynik. Ostatecznie jego dwunasta pozycja i wcześniejsze miejsca nieklasyfikowanych do czempionatu WRC zawodników dały zespołowi 1 punkt.

Trwa dobra passa Forda. Po drugim miejscu w Monte Carlo po raz kolejny Fin Toni Gardemeister pokazał, że nie bezpodstawnie Malcolm Wilson zatrudnił go na ten sezon. Wjeżdżając na trzeci stopień podium, wspólnie z ósmym na mecie Krestą, zdobyli łącznie 10 punktów i dali Fordowi przewodnictwo w klasyfikacji.

Oto ostateczne klasyfikacja rajdu oraz pozycje kierowców i producentów.