mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przez silnik Intrall ograniczył produkcję

Przez silnik Intrall ograniczył produkcję

Zapasy aut oraz brak homologacji na nowy silnik zmusiły spółkę Intrall z Lublina do drastycznego ograniczenia produkcji. W styczniu i lutym spółka wyprodukowała zaledwie 6 lublinów, co oznacza spadek w porównaniu z ubiegłym rokiem o 97,8 proc.

Przez silnik Intrall ograniczył produkcję

Powód jest nieco zaskakujący. Zgodnie z wprowadzonymi jesienią przepisami auta muszą być wyposażone w silniki spełniające normę spalania Euro IV. Intrall ma takie silniki wyprodukowane przez Andorię i Iveco. Nie może ich jednak używać, gdyż... nie mają homologacji. Spółka ma otrzymać ją do końca marca.

Firma produkuje lubliny bez silników. W marcu powstanie ich jednak tylko 48. Dopiero w kwietniu produkcja wróci na właściwy poziom i wyniesie 190 sztuk. Mimo tych problemów firma zakłada, że w tym roku zakład opuści ponad 2300 aut.

W ciągu dwóch pierwszych miesięcy spółka sprzedała z zapasów 241 pojazdów, o ponad 28 proc. więcej niż przed rokiem. Są to pojazdy z silnikami spełniającymi normę spalania Euro III, przez co są tańsze od oferowanych przez konkurencję pojazdów z silnikami Euro IV. Wstrzymanie produkcji odbiło się jednak na wynikach lutego — Intrall sprzedał 111 pojazdów, prawie 15 proc. mniej niż przed rokiem.

Mimo, nienajlepszej sytuacji firma nie rezygnuje z przygotowań do produkcji następcy lublina - modelu Lubo. Miał on pojawić się w 2007 r. Teraz jest mowa o 2008. Produkcja Lubo od 2010 r. ma wynieść nawet 15 tys. sztuk rocznie. Firma nie planuje wycofania się z produkcji jego poprzednika.


Przeczytaj także:

Honker musi być polski (2006-12-09)

Gorsze czasy dla lublinów (2006-10-20)

LUBO - nowa generacja pojazdów z Lublina (2006-09-28)

Praga w Polsce (2006-05-23)


 


Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

~jan 2008-02-17

ile kosztuje

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.