mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przezroczysty Rinspeed

Przezroczysty Rinspeed

Na pierwszy rzut oka wygląda on jak śmiały, trójwymiarowy projekt lub artystyczna wizja pojazdu eksplorującego inną planetę lub galaktykę. Podczas nadchodzących targów w Genewie wiele osób poczuje zapewne to samo spoglądając na samochód o nazwie Rinspeed eXasis, którego nadwozie jest w pełni... przezroczyste.

Przezroczysty Rinspeed

Nowe studium koncepcyjne o nazwie eXasis zostało w całości wykonane z materiału przypominającego szkło. W rzeczywistości jest to wysokiej jakości plastik o delikatnym, żółtym zabarwieniu. Nadwozie nietypowego samochodu przypomina swoim kształtem owada z wystawionymi na zewnątrz kołami. Wewnątrz obłego ciała zmieści się dwóch pasażerów, których fotele ułożone są podobnie jak w tandemie, jedno za drugim. Opisując go w wielkim skrócie można powiedzieć, że jest to połączenie wyścigowego samochodu jeżdżącego na początku poprzedniego stulecia z nowoczesnym pojazdem off-roadowym typu Baja.

Pod przezroczystą osłoną samochodu ukrywać się będzie bardzo ciekawa jednostka napędowa. Otóż konstruktorom udało się wyciągnąć z motoru o pojemności zaledwie 750 centymetrów sześciennych zaskakującą moc 150 koni mechanicznych. W dodatku całość ma w dużym stopniu harmonizować się ze środowiskiem naturalnym. Turbodoładowana jednostka będzie bowiem zasilana bio-etanolem, dzięki czemu emisja szkodliwych substancji zostanie efektywnie zredukowana. Waga pojazdu wynosi jedynie 750 kilogramów, wobec czego na pojedynczą jednostkę mocy przypada tylko 5 kilogramów konstrukcji.

Wszystkie dane techniczne napawają optymizmem w kwestii radości z jazdy tą nietypową konstrukcją. Dodatkową, unikatową ciekawostką jest przezroczysta podłoga, dzięki której można zobaczyć co dzieje się pod podwoziem podczas jazdy. Takich atrakcji nie będzie nam w stanie dać żaden produkowany obecnie samochód. Jednakże jak na razie ani cena, ani data produkcji tego motoryzacyjnego 'eksperymentu' nie jest jeszcze znana.

Czytaj także:

W 193 minuty przez kanał La Manche (2006-07-31)

Cayenne de Rinspeed (2005-02-18)

Tematy w artykule: Rinspeed

Podobne wiadomości:

Rinspeed Budii -

Rinspeed Budii - "autonomiczny" przyjaciel...

Aktualności 2015-02-17

Rinspeed pokazuje auto szykowane na targi w Genewie

Rinspeed pokazuje auto szykowane na targi w...

Aktualności 2014-12-09

Komentuj:

~simon007 2007-10-08

bleee ohydne auto i jeszcze fotele w ukladzie tandem.. kompletna katastrofa =/

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic