mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przezroczysty Rinspeed

Przezroczysty Rinspeed

Na pierwszy rzut oka wygląda on jak śmiały, trójwymiarowy projekt lub artystyczna wizja pojazdu eksplorującego inną planetę lub galaktykę. Podczas nadchodzących targów w Genewie wiele osób poczuje zapewne to samo spoglądając na samochód o nazwie Rinspeed eXasis, którego nadwozie jest w pełni... przezroczyste.

Przezroczysty Rinspeed

Nowe studium koncepcyjne o nazwie eXasis zostało w całości wykonane z materiału przypominającego szkło. W rzeczywistości jest to wysokiej jakości plastik o delikatnym, żółtym zabarwieniu. Nadwozie nietypowego samochodu przypomina swoim kształtem owada z wystawionymi na zewnątrz kołami. Wewnątrz obłego ciała zmieści się dwóch pasażerów, których fotele ułożone są podobnie jak w tandemie, jedno za drugim. Opisując go w wielkim skrócie można powiedzieć, że jest to połączenie wyścigowego samochodu jeżdżącego na początku poprzedniego stulecia z nowoczesnym pojazdem off-roadowym typu Baja.

Pod przezroczystą osłoną samochodu ukrywać się będzie bardzo ciekawa jednostka napędowa. Otóż konstruktorom udało się wyciągnąć z motoru o pojemności zaledwie 750 centymetrów sześciennych zaskakującą moc 150 koni mechanicznych. W dodatku całość ma w dużym stopniu harmonizować się ze środowiskiem naturalnym. Turbodoładowana jednostka będzie bowiem zasilana bio-etanolem, dzięki czemu emisja szkodliwych substancji zostanie efektywnie zredukowana. Waga pojazdu wynosi jedynie 750 kilogramów, wobec czego na pojedynczą jednostkę mocy przypada tylko 5 kilogramów konstrukcji.

Wszystkie dane techniczne napawają optymizmem w kwestii radości z jazdy tą nietypową konstrukcją. Dodatkową, unikatową ciekawostką jest przezroczysta podłoga, dzięki której można zobaczyć co dzieje się pod podwoziem podczas jazdy. Takich atrakcji nie będzie nam w stanie dać żaden produkowany obecnie samochód. Jednakże jak na razie ani cena, ani data produkcji tego motoryzacyjnego 'eksperymentu' nie jest jeszcze znana.

Czytaj także:

W 193 minuty przez kanał La Manche (2006-07-31)

Cayenne de Rinspeed (2005-02-18)

Tematy w artykule: Rinspeed

Podobne wiadomości:

Rinspeed Budii -

Rinspeed Budii - "autonomiczny" przyjaciel...

Aktualności 2015-02-17

Rinspeed pokazuje auto szykowane na targi w Genewie

Rinspeed pokazuje auto szykowane na targi w...

Aktualności 2014-12-09

Komentuj:

~simon007 2007-10-08

bleee ohydne auto i jeszcze fotele w ukladzie tandem.. kompletna katastrofa =/

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.