mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przybędzie Solarisów w Gdańsku

Przybędzie Solarisów w Gdańsku

Dzisiaj przedstawiciele Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku oraz firmy Solaris Bus & Coach podpisali umowę na dostawę 33 sztuk autobusów. Wartość kontraktu to 28,5 mln złotych. Solarisy powinny trafić na ulice Gdańska w pięć miesięcy po podpisaniu kontraktu.

Przybędzie Solarisów w Gdańsku

"Bardzo cieszymy się z faktu, że liczba autobusów jeżdżących po ulicach Gdańska, a wyprodukowanych w Bolechowie wzrośnie prawie dwukrotnie. Do tej pory do gdańskiego ZKM dostarczyliśmy 44 pojazdy. Dołożymy wszelkich starań, aby podobnie jak dotychczas jeżdżące w barwach ZKM autobusy, również i te nowe cieszyły się uznaniem i sympatią pasażerów i kierowców". - powiedział po podpisaniu umowy Krzysztof Olszewski prezes Solaris Bus & Coach S.A.

Producent zobowiązał się jednak dostarczyć autobusy szybciej, tak aby mieszkańcy Gdańska mogli skorzystać z klimatyzowanych pojazdów jeszcze tego lata. Kontrakt obejmuje dostawę 25 sztuk autobusów marki Solaris Urbino 12 oraz osiem autobusów przegubowych Solaris Urbino 18. Wszystkie pojazdy to oczywiście nowoczesne autobusy niskopodłogowe, z możliwością tzw. przyklęku obniżającego wejście o kolejnych 70 mm. Dzięki temu autobusy te są niezwykle przyjazne dla starszych pasażerów oraz osób na wózkach inwalidzkich. Dla jeszcze większego komfortu pasażerów oraz kierowców, autobusy zostaną wyposażone w klimatyzację. ZKM Gdańsk, jako jedno z pierwszych przedsiębiorstw komunikacyjnych w Polsce (od 1997 roku), wprowadziła klimatyzację do swoich autobusów jako standard.


Przeczytaj także:

Dobre perspektywy Solarisa (2006-02-28)

Autobusy skrojone na miarę (2006-02-07)


Podobne wiadomości:

Polacy przestają kupować prywatne samochody

Polacy przestają kupować prywatne samochody

Aktualności 2015-05-22

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej motoryzacji?

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej...

Aktualności 2015-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.