mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przybędzie Solarisów w Gdańsku

Przybędzie Solarisów w Gdańsku

Dzisiaj przedstawiciele Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku oraz firmy Solaris Bus & Coach podpisali umowę na dostawę 33 sztuk autobusów. Wartość kontraktu to 28,5 mln złotych. Solarisy powinny trafić na ulice Gdańska w pięć miesięcy po podpisaniu kontraktu.

Przybędzie Solarisów w Gdańsku

"Bardzo cieszymy się z faktu, że liczba autobusów jeżdżących po ulicach Gdańska, a wyprodukowanych w Bolechowie wzrośnie prawie dwukrotnie. Do tej pory do gdańskiego ZKM dostarczyliśmy 44 pojazdy. Dołożymy wszelkich starań, aby podobnie jak dotychczas jeżdżące w barwach ZKM autobusy, również i te nowe cieszyły się uznaniem i sympatią pasażerów i kierowców". - powiedział po podpisaniu umowy Krzysztof Olszewski prezes Solaris Bus & Coach S.A.

Producent zobowiązał się jednak dostarczyć autobusy szybciej, tak aby mieszkańcy Gdańska mogli skorzystać z klimatyzowanych pojazdów jeszcze tego lata. Kontrakt obejmuje dostawę 25 sztuk autobusów marki Solaris Urbino 12 oraz osiem autobusów przegubowych Solaris Urbino 18. Wszystkie pojazdy to oczywiście nowoczesne autobusy niskopodłogowe, z możliwością tzw. przyklęku obniżającego wejście o kolejnych 70 mm. Dzięki temu autobusy te są niezwykle przyjazne dla starszych pasażerów oraz osób na wózkach inwalidzkich. Dla jeszcze większego komfortu pasażerów oraz kierowców, autobusy zostaną wyposażone w klimatyzację. ZKM Gdańsk, jako jedno z pierwszych przedsiębiorstw komunikacyjnych w Polsce (od 1997 roku), wprowadziła klimatyzację do swoich autobusów jako standard.


Przeczytaj także:

Dobre perspektywy Solarisa (2006-02-28)

Autobusy skrojone na miarę (2006-02-07)


Podobne wiadomości:

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do Szwecji

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-26

Polacy przestają kupować prywatne samochody

Polacy przestają kupować prywatne samochody

Aktualności 2015-05-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.