mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przybywa inwestycji w KSSE

Przybywa inwestycji w KSSE

Grupa Saia-Burgess będąca m.in. poddostawcą dla motoryzacji zainwestuje na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jest to pierwsza inwestycja tej firmy w Polsce.

Spółka należąca do grupy Saia-Burgess ulokuje inwestycje na terenie Dąbrowy Górniczej. Powstanie tam jeden z największych zakładów grupy w Europie. Początkowo będą w nim montowane silniki, których głównym odbiorcą jest sektor AGD. W wydzierżawioną halę spółka zainwestuje 1,4 mln zł. Zatrudnienie docelowo znajdzie 400 pracowników.

Saia-Burgess Group produkuje urządzenia elektroniczne np. przełączniki i siłowniki. Jest poddostawcą ważnych segmentów rynku np. motoryzacyjnego i przemysłowego (automatyzacja infrastruktury). To europejski lider w zakresie silników mocy ułamkowej oraz mikrowyłączników na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Rozwój i produkcja prowadzone są we własnych obiektach na terenie Europy, Ameryki Południowej, Afryki i Azji. W 2004 Saia-Burgess zatrudniała 3 719 pracowników na całym świecie.

Przeczytaj także

Voestalpine obok Fiata (2005-09-14)

Więcej Japonii w Tychach (2005-09-09)

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.