mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przybywa inwestycji w KSSE

Przybywa inwestycji w KSSE

Grupa Saia-Burgess będąca m.in. poddostawcą dla motoryzacji zainwestuje na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jest to pierwsza inwestycja tej firmy w Polsce.

Spółka należąca do grupy Saia-Burgess ulokuje inwestycje na terenie Dąbrowy Górniczej. Powstanie tam jeden z największych zakładów grupy w Europie. Początkowo będą w nim montowane silniki, których głównym odbiorcą jest sektor AGD. W wydzierżawioną halę spółka zainwestuje 1,4 mln zł. Zatrudnienie docelowo znajdzie 400 pracowników.

Saia-Burgess Group produkuje urządzenia elektroniczne np. przełączniki i siłowniki. Jest poddostawcą ważnych segmentów rynku np. motoryzacyjnego i przemysłowego (automatyzacja infrastruktury). To europejski lider w zakresie silników mocy ułamkowej oraz mikrowyłączników na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Rozwój i produkcja prowadzone są we własnych obiektach na terenie Europy, Ameryki Południowej, Afryki i Azji. W 2004 Saia-Burgess zatrudniała 3 719 pracowników na całym świecie.

Przeczytaj także

Voestalpine obok Fiata (2005-09-14)

Więcej Japonii w Tychach (2005-09-09)

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Roberta Kubicy. Polski kierowca pojawi się w drugiej połowie października na torze Silverstone w bolidzie Williamsa.