mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przybywa inwestycji w Polsce

Przybywa inwestycji w Polsce

W 2006 roku Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych zamknęła 43 projekty o inwestycyjne, które stworzą 15,5 tys. nowych miejsc pracy. Największe z nich to m. in. Bridgestone, Dell, Sharp, Toyota, Toshiba.

Przybywa inwestycji w Polsce

W 2006 roku do Polski napłynęło ponad 11 mld Euro bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Wartość była wyższa o 44% w stosunku do roku poprzedniego, w którym wyniosła 7.703 mln EUR. Pod względem inwestycji zagranicznych Polska wypada najlepiej wśród wszystkich nowych członków Unii Europejskiej.

Dane dotyczące napływu BIZ w 2006 roku wskazują, iż największą popularnością inwestorów zagranicznych cieszył się sektor elektroniczny (11 zamkniętych projektów) oraz motoryzacyjny (8 projektów). Priorytetowymi sektorami na rok 2007 są B+R, centra usług oraz elektronika.
Najatrakcyjniejsze dla inwestorów okazały się województwa dolnośląskie (12 inwestycji), mazowieckie (9 projektów) oraz kujawsko- pomorskie (5 projektów). Wśród projektów obecnie obsługiwanych przez PAIiIZ najwięcej stanowią inwestycje w  centra usług, motoryzację oraz sektor elektroniczny.

Przeczytaj także:

Jak poprawić jakość inwestycji? (2007-04-23)

Rusza baza praktyk w motoryzacji (2007-04-20)

Inwestycyjny boom w Kamiennogórskiej Strefie (2007-04-02)

 

 

Tematy w artykule: gospodarka

Podobne wiadomości:

Jak poprawić jakość inwestycji?

Jak poprawić jakość inwestycji?

Aktualności 2007-04-23

Rusza baza praktyk w motoryzacji

Rusza baza praktyk w motoryzacji

Aktualności 2007-04-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech