mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przyczepa podkontenerowa z wywrotem

Przyczepa podkontenerowa z wywrotem

Firma KH-KIPPER zaprezentowała przyczepę podkontenerową z wywrotem, przystosowaną do współpracy z kontenerami wykonanymi według normy DIN o długości roboczej 6 500 – 7 300 mm. Dopuszczalna masa całkowita przyczepy wynosi 18 t. Jest ona wyposażona w trzy blokady pneumatyczne kontenera - dwie blokady podłużnic ramy przewożonego kontenera i jedna blokada na rolkach kontenera.

Przyczepa podkontenerowa z wywrotem
Przyczepa wyposażona jest w wielofunkcyjny rozsuwany dyszel, który umożliwia przeładunek kontenera z samochodu na przyczepę i odwrotnie bez konieczności rozpinania zestawu. Niektóre funkcje jak otwieranie blokad czy spuszczanie powtarza z miechów są zautomatyzowane, w związku z czym nie wymagają ingerencji użytkownika. A przy odpowiednim doświadczeniu operatora, proces ten może odbywać się bez wychodzenia kierowcy z kabiny pojazdu. Powyższe zwiększa efektywność i skraca czas załadunku i rozładunku przyczepy.
Przyczepa w porównaniu do typowych przyczep podkontenerowych najczęściej  spotykanych na drogach wyróżnia się dodatkową funkcją, a jest nią możliwość wysypywania zawartości kontenera dokładnie tak samo jak ma to miejsce przy wywrotkach tynozsypowych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu siłownika hydraulicznego HYVA o wysięgu 2 900 mm. Kąt wywrotu to 50° niezależnie od długości kontenera.
Przyczepa wyposażona jest w koła 22,5” z możliwością zmiany na inny rozmiar w zależności od wymagań klienta.

Podobne wiadomości:

Rewelacyjny asystent jazdy z przyczepą Land Rovera

Rewelacyjny asystent jazdy z przyczepą Land...

Aktualności 2015-09-03

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.
Nowy Citroen C3 Nowy Citroen C3