mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przyczepa podkontenerowa z wywrotem

Przyczepa podkontenerowa z wywrotem

Firma KH-KIPPER zaprezentowała przyczepę podkontenerową z wywrotem, przystosowaną do współpracy z kontenerami wykonanymi według normy DIN o długości roboczej 6 500 – 7 300 mm. Dopuszczalna masa całkowita przyczepy wynosi 18 t. Jest ona wyposażona w trzy blokady pneumatyczne kontenera - dwie blokady podłużnic ramy przewożonego kontenera i jedna blokada na rolkach kontenera.

Przyczepa podkontenerowa z wywrotem
Przyczepa wyposażona jest w wielofunkcyjny rozsuwany dyszel, który umożliwia przeładunek kontenera z samochodu na przyczepę i odwrotnie bez konieczności rozpinania zestawu. Niektóre funkcje jak otwieranie blokad czy spuszczanie powtarza z miechów są zautomatyzowane, w związku z czym nie wymagają ingerencji użytkownika. A przy odpowiednim doświadczeniu operatora, proces ten może odbywać się bez wychodzenia kierowcy z kabiny pojazdu. Powyższe zwiększa efektywność i skraca czas załadunku i rozładunku przyczepy.
Przyczepa w porównaniu do typowych przyczep podkontenerowych najczęściej  spotykanych na drogach wyróżnia się dodatkową funkcją, a jest nią możliwość wysypywania zawartości kontenera dokładnie tak samo jak ma to miejsce przy wywrotkach tynozsypowych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu siłownika hydraulicznego HYVA o wysięgu 2 900 mm. Kąt wywrotu to 50° niezależnie od długości kontenera.
Przyczepa wyposażona jest w koła 22,5” z możliwością zmiany na inny rozmiar w zależności od wymagań klienta.

Podobne wiadomości:

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross