mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przyśpieszyły prace w złotoryjskiej podstrefie

Przyśpieszyły prace w złotoryjskiej podstrefie

Przyśpieszyły prace na złotoryjskim obszarze LSSE. Produkcję rozwija firma Kunhl, bardzo szybko realizowana jest budowa fabryki drugiej niemieckiej firmy AkSys.

Przyśpieszyły prace w złotoryjskiej podstrefie

Spółka AkSys jest jak do tej pory największą firmą, która zdecydował się zainwestować w Złotoryi. W nowo powstałej fabryce AkSys wytwarzane będą folie bitumiczne, które wykorzystywane są m.in. do izolacji oraz elementów wytłumiających w samochodach i AGD. Jest to pierwszy etap inwestycji. W drugim etapie planowane jest zamontowanie urządzeń do  produkcji bardziej zaawansowanych elementów powstających z form wtryskowych Firma współpracuje m.in. z koncernami: VW, Chrysler, BMW, Bosch.

Swoją działalność rozwija niemiecki Kunhl - pierwsza firma, która zainwestowała na terenie złotoryjskiej podstrefy. W zakładzie produkowane są części wykorzystywane w konstrukcjach składanych dachów w kabrioletach. Wytwarzanie tych elementów wymaga dużej dokładności ponieważ każdy element wykonywany jest niemal ręcznie zgodnie z określonymi w zamówieniu parametrami. W najbliższym czasie za pośrednictwem Urzędu Pracy w Złotoryi zatrudniona zostanie kolejna grupa osób. Firma Kunhl dostarcza swoje produkty dla światowych marek, takich jak: Mercedes, Porsche, Ferrari, Volkswagen i Opel. Polska produkcja trafi docelowo do Volkswagena i Opla.

W złotoryjskiej podstrefie zainwestowały już 4 firmy z kapitałem niemieckim, belgijskim i włoskim.  W sumie powstanie około 400 nowych miejsc pracy. Obecnie część osób jest już zatrudniona i przeszkolona. Prowadzony jest też intensywny proces rekrutacyjny. Zainwestowaniem w legnickiej SSE zainteresowane są już kolejne firmy.

Przeczytaj także:

Karmann już w Polsce (2006-08-23)

22 mln zł na budowę drogi do A4 (2006-03-15)

AKsys rozpocznie produkcję w Złotoryi (2006-03-01)

Części do cabrio ze Złotoryi (2005-08-04)

Hiszpanie w legnickiej SSE (2006-07-12)


 


Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.