mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przyśpieszyły prace w złotoryjskiej podstrefie

Przyśpieszyły prace w złotoryjskiej podstrefie

Przyśpieszyły prace na złotoryjskim obszarze LSSE. Produkcję rozwija firma Kunhl, bardzo szybko realizowana jest budowa fabryki drugiej niemieckiej firmy AkSys.

Przyśpieszyły prace w złotoryjskiej podstrefie

Spółka AkSys jest jak do tej pory największą firmą, która zdecydował się zainwestować w Złotoryi. W nowo powstałej fabryce AkSys wytwarzane będą folie bitumiczne, które wykorzystywane są m.in. do izolacji oraz elementów wytłumiających w samochodach i AGD. Jest to pierwszy etap inwestycji. W drugim etapie planowane jest zamontowanie urządzeń do  produkcji bardziej zaawansowanych elementów powstających z form wtryskowych Firma współpracuje m.in. z koncernami: VW, Chrysler, BMW, Bosch.

Swoją działalność rozwija niemiecki Kunhl - pierwsza firma, która zainwestowała na terenie złotoryjskiej podstrefy. W zakładzie produkowane są części wykorzystywane w konstrukcjach składanych dachów w kabrioletach. Wytwarzanie tych elementów wymaga dużej dokładności ponieważ każdy element wykonywany jest niemal ręcznie zgodnie z określonymi w zamówieniu parametrami. W najbliższym czasie za pośrednictwem Urzędu Pracy w Złotoryi zatrudniona zostanie kolejna grupa osób. Firma Kunhl dostarcza swoje produkty dla światowych marek, takich jak: Mercedes, Porsche, Ferrari, Volkswagen i Opel. Polska produkcja trafi docelowo do Volkswagena i Opla.

W złotoryjskiej podstrefie zainwestowały już 4 firmy z kapitałem niemieckim, belgijskim i włoskim.  W sumie powstanie około 400 nowych miejsc pracy. Obecnie część osób jest już zatrudniona i przeszkolona. Prowadzony jest też intensywny proces rekrutacyjny. Zainwestowaniem w legnickiej SSE zainteresowane są już kolejne firmy.

Przeczytaj także:

Karmann już w Polsce (2006-08-23)

22 mln zł na budowę drogi do A4 (2006-03-15)

AKsys rozpocznie produkcję w Złotoryi (2006-03-01)

Części do cabrio ze Złotoryi (2005-08-04)

Hiszpanie w legnickiej SSE (2006-07-12)


 


Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.