mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przyszłe Evolution?

Przyszłe Evolution?

Jeszcze nie nadszedł dzień pokazu Concept-Sportback na żywo podczas targów we Frankfurcie, a już głośno o kolejnej wersji słynnego Lancera Evo X, która...

Przyszłe Evolution?

...no właśnie. Na jednej z ostatnich konferencji prasowych japoński koncern przedstawił rysunki stylistów prezentujące jak może prezentować się dziesiąta już edycja sportowego sedana. Co prawda Evo IX trafi do sprzedaży dopiero w 2006 roku, więc zapowiedź może się wydawać samobójczym golem, ale na Evo X trzeba będzie poczekać jeszcze co najmniej trzy, cztery lata.


NOWOŚĆ - zobacz specjalną stronę marki Mitsubishi

Przedstawiciel Mitsubishi zauważył, że jest to dopiero "studium stylistyczna, a nie ostateczna wersja", jednak prace są już zaawansowane skoro mówi się także o silniku i podwoziu. Całkiem nowa platforma podwoziowa (najdroższy element samochodu) ma być nośnikiem dla około 330-konnego, turbodoładowanego 4-cylindrowca, dającego napęd wszystkim kołom za pośrednictwem aktywnego dyferencjału o ograniczonym poślizgu.


Więcej informacji o Mitsubishi:

Nowy L200

Nowe szaty Mitsubishi

27-28.09 - Zlot Mitsumaniaków

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie zadebiutowała kolejna generacja najpopularniejszego SUV-a z polskich salonów. Przyjrzeliśmy się z bliska drugiej odsłonie Dacii Duster.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic