mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przyszłość przed autami elektrycznymi

Przyszłość przed autami elektrycznymi

Prognozy dotyczące przyszłości samochodów elektrycznych w Polsce i na świecie były głównym tematem konferencji prasowej z udziałem wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka. Spotkanie zorganizowane przez Renault Polska odbyło się 14 czerwca 2012 r. w Warszawie.

Wicepremier Pawlak przestawił wyliczenia, z których wynika, że przejechanie 100 km samochodem o napędzie benzynowym kosztuje ok. 50 zł. – Natomiast pojazd z silnikiem elektrycznym generuje koszty na poziomie 5 zł – dodał. Przyznał, że samochody elektryczne są droższe od tych tradycyjnych, ale w rezultacie takie rozwiązania będą bardziej opłacalne.

W jego opinii korzystna byłaby również możliwość odzyskiwania energii wyprodukowanej przez taki pojazd. – Bateria o pojemności 80 kW wystarczy na zaspokojenie podstawowych potrzeb gospodarstwa domowego. Byłaby to rewolucja na rynku motoryzacyjnym – zaznaczył.

Wiceszef polskiego rządu przedstawił również zalety leasingu konsumenckiego, dzięki któremu każdy może użytkować samochód, w tym o napędzie elektrycznym, bez konieczności kupna. - Nowe przepisy dają konsumentom atrakcyjną alternatywę wobec tradycyjnych kredytów. Zamiast zadłużać się na zakup samochodu możemy go wyleasingować, a po trzech latach zamienić na nowy model bez dodatkowych kosztów – podkreślił.

Wicepremier Waldemar Pawlak przypomniał także, że resort gospodarki wraz z McKinsey&Company opracowało raport "Ocena potencjału redukcji emisji gazów cieplarnianych dla Polski". – Nasz kraj na przestrzeni ostatniego dwudziestolecia odnotował wzrost gospodarczy o 50 proc. przy jednoczesnej redukcji emisji gazów cieplarnianych o 30 proc. – powiedział. - Jesteśmy dobrym przykładem dla innych, powinniśmy jednak podejmować kolejne wyzwania w tym kierunku – dodał.

Podobne wiadomości:

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Technika 2016-11-08

Komentuj:

marko1 2012-06-15

"Przyszłość przed autami elektrycznymi" na pewno tak, ale na dzień dzisiejszy i na następne lata będziemy jeździć tym, czym jeździmy, bo nas na to jeszcze stać.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.