Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przyszłość przed autami elektrycznymi

Przyszłość przed autami elektrycznymi

Prognozy dotyczące przyszłości samochodów elektrycznych w Polsce i na świecie były głównym tematem konferencji prasowej z udziałem wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka. Spotkanie zorganizowane przez Renault Polska odbyło się 14 czerwca 2012 r. w Warszawie.

Wicepremier Pawlak przestawił wyliczenia, z których wynika, że przejechanie 100 km samochodem o napędzie benzynowym kosztuje ok. 50 zł. – Natomiast pojazd z silnikiem elektrycznym generuje koszty na poziomie 5 zł – dodał. Przyznał, że samochody elektryczne są droższe od tych tradycyjnych, ale w rezultacie takie rozwiązania będą bardziej opłacalne.

W jego opinii korzystna byłaby również możliwość odzyskiwania energii wyprodukowanej przez taki pojazd. – Bateria o pojemności 80 kW wystarczy na zaspokojenie podstawowych potrzeb gospodarstwa domowego. Byłaby to rewolucja na rynku motoryzacyjnym – zaznaczył.

Wiceszef polskiego rządu przedstawił również zalety leasingu konsumenckiego, dzięki któremu każdy może użytkować samochód, w tym o napędzie elektrycznym, bez konieczności kupna. - Nowe przepisy dają konsumentom atrakcyjną alternatywę wobec tradycyjnych kredytów. Zamiast zadłużać się na zakup samochodu możemy go wyleasingować, a po trzech latach zamienić na nowy model bez dodatkowych kosztów – podkreślił.

Wicepremier Waldemar Pawlak przypomniał także, że resort gospodarki wraz z McKinsey&Company opracowało raport "Ocena potencjału redukcji emisji gazów cieplarnianych dla Polski". – Nasz kraj na przestrzeni ostatniego dwudziestolecia odnotował wzrost gospodarczy o 50 proc. przy jednoczesnej redukcji emisji gazów cieplarnianych o 30 proc. – powiedział. - Jesteśmy dobrym przykładem dla innych, powinniśmy jednak podejmować kolejne wyzwania w tym kierunku – dodał.

Podobne wiadomości:

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Milion aut elektrycznych w Polsce - do 2025 roku

Milion aut elektrycznych w Polsce - do 2025...

Aktualności 2016-09-19

Komentuj:

marko1 2012-06-15

"Przyszłość przed autami elektrycznymi" na pewno tak, ale na dzień dzisiejszy i na następne lata będziemy jeździć tym, czym jeździmy, bo nas na to jeszcze stać.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj