mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przyszłość wg BMW

Przyszłość wg BMW

BMW X1, czterodrzwiowe coupe, MINI w segmencie małych SUV-ów oraz czwarta marka - tak kształtują się plany co do najbliższej przyszłości w koncernie BMW.

Przyszłość wg BMW

Najbardziej sprecyzowane wydają się być już plany dotyczące kompaktowego SUV-a o nazwie X1, jaki pojawi się w gamie BMW. Wprowadzenie go do produkcji potwierdził już szef koncernu, Norbert Reithofer podczas wczorajszej konferencji prasowej. "Dzięki temu modelowi poszerzymy odnoszącą sukcesy rodzinę modeli X". Raczej na pewno auto to będzie produkowane w jednej z europejskich fabryk koncernu, z tego względu, iż to właśnie rynek europejski ma być głównym rynkiem docelowym dla małego BMW X1. Nieco później do gamy X-modeli dołączy jeszcze X6, którego prototyp można było zobaczyć na tegorocznej wystawie IAA we Frankfurcie.
 
Nieco inaczej za to ma się sytuacja z pierwszym modelem należącej do BMW marki MINI z segmentu SAV (Sport Activity Vehicle). Według Reithofera w tym przypadku jego produkcja trafi do jakiejś fabryki spoza koncernu. W grę wchodzą tu np. zakłady Magna Steyr w Graz, w których wytwarzana jest chociażby pierwsza generacja BMW X3.
 
Kontynuowany będzie też koncept CS, czyli auto typu Gran Turismo, który zaprezentowany został w tym roku na wystawie w Szanghaju. Z pewnością jednak wersja produkcyjna, która powinna być już gotowa do 2012 roku, będzie mieć zmienione oblicze w porównaniu do prototypu.
 
I wreszcie trzecia marka wchodząca w skład BMW Group, Rolls-Royce, również zostanie powiększona o kolejny model. W tym przypadku chodzi tu o trzeci wariant nadwoziowy Phantoma, coupe, które zarówno gabarytami, jak i ceną będzie plasować się poniżej wersji podstawowej.
 
To jednak nie koniec nowości, jakie BMW szykuje na najbliższe pięciolecie. W planach firmy jest także kupno jeszcze jednej marki, pod którą mogłyby być sprzedawane auta nieco niżej pozycjonowane od obecnych w ofercie.
 
Zobacz więcej o samochodach marki BMW

 
Czytaj także:

Pierwszy Drophead Coupe z Goodwood (2007-07-24)
 
BMW z czterodrzwiowym Gran Turismo (2007-04-20)

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW

Podobne wiadomości:

Do trzeciej potęgi

auto motor i sport 0000-00-00

Będzie szybki i głośny. To pewne. A niektórych zaskoczy tym, że w zakrętach pożre większość mocniejszych i droższych samochodów. M do potęgi trzeciej, pokolenie numer cztery - nowe BMW M3.

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

Aktualności 2017-10-27

Komentuj:

~koniu 2007-10-02

watpie by volvo poszlo do bmw, w koncu obie marki sa z segmentu premium i w ten sposob szwedzi calkowicie trafiliby na margines

~tomektx 2007-09-29

Z tego co ostatnio wyczytałem, to Ford ma sprzedać Volvo właśnie do BMW, ale nikt tego narazie nie potwierdza. Wolałbym, żeby Volvo zostało jednak przy Fordzie

~krejzi 2007-09-29

FSO ja wam mowie.....

~asd 2007-09-28

tadek psa jest nie realne ponieważ bmw nie stać na kupno tak duzych koncernów podbnie jest z renault i nissan. Co do mazdy to ford jej nie sprzeda za nic a to dlatego że już przynosi zyski i na starym kontynęcie zaciśnia sie współpraca forda z mazdą. Z tych co wymieniłeś najprawdopodobniej mitsubishi no może honda ale wątpie.

~tadek 2007-09-28

psa? renault? mazda? honda? nissan? mitsubishi?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.