mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Puchar Kia cee'd potwierdzony

Puchar Kia cee'd potwierdzony

W najbliższych dniach pierwsi kierowcy nowego Pucharu pro_cee'da będą odbierali swoje samochody. Lista uczestników najnowszego sportowego przedsięwzięcia KIA Motors Polska nie jest jeszcze zamknięta, kierowcy wyścigowi wciąż jeszcze mają szansę wziąć udział w bardzo atrakcyjnym cyklu wyścigów.

Puchar Kia cee'd potwierdzony
Zainteresowani powinni kontaktować się z KIA Motors Polska (szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej www.ceed-cup.pl). Sportowego pro_cee`da zawodnicy zakupują na preferencyjnych warunkach; kierowcy, którzy w ubiegłym sezonie startowali w KIA LOTOS Cup otrzymują samochód w cenie 59900 zł, pozostali płacą o 7000 zł więcej. W pierwszym sezonie Pucharu pro_cee`da uczestniczyć będzie do 35 kierowców. Oficjalny trening zawodników zaplanowano na drugą połowę kwietnia i wówczas będzie już znana lista startowa Pucharu KIA cee`d.
 
KIA MOTORS Polska nadal utrzymuje wyścigowy puchar dla młodych, rozpoczynających karierę zawodników w samochodach Picanto, natomiast zmagania w znacznie szybszych i bardziej wymagających pro_cee`dach pomyślane są dla kierowców, którzy sztukę wyścigowej jazdy mają już opanowaną.

Głównym sponsorem cyklu wyścigowego będzie LOTOS, potwierdziła także swoje zaangażowanie firma Alcar – samochody zostaną wyposażone w siedemnastocalowe koła Dotz Daytona.

Trzykrotnie w sezonie rywalizacja będzie się odbywała na torach zagranicznych i trzykrotnie w Polsce. Zawodnicy rywalizować będą o tytuły mistrza i wicemistrzów Polski oraz o atrakcyjne nagrody finansowe (pula na każdy wyścig – 15 000 zł, na cały sezon około 100 000 zł). Nagrodą dla zwycięzcy jest samochód Kia pro_cee`d o wartości niemal 90 tysięcy złotych..

Zawodnicy w samochodach Picanto będą startowali w tych samych zawodach, co rywalizujący w Pucharze cee’da, a zasady i regulamin rywalizacji będzie bardzo podobny do obowiązującego w sezonie 2007. Udział w Pucharze Picanto dla nowych zawodników będzie łatwiejszy niż w poprzednich latach. Warunkiem startu jest posiadanie samochodu - istnieje jedynie możliwość zakupu samochodu używanego od któregoś z zawodników. Samochody te oferowane są przez zawodników w atrakcyjnych cenach, zwykle z dużą ilością części zapasowych, felg, opon itd. Start w wyścigach nie wiąże się przed sezonem z żadnymi dodatkowymi formalnościami.

Na podstawie minionych dwóch lat istnienia markowego pucharu niewielkich samochodów Picanto można sądzić, że zarówno jeśli idzie o widowisko, jaki i emocje sportowe oba wyścigowe puchary organizowane przez KIA MOTORS Polska nie zawiodą kibiców, zawodników i sponsorów.

Kamil Raczkowski: - W nadchodzącym sezonie zamierzam walczyć o zwycięstwo w nowym pucharze i w samochodzie Kia pro_cee`d. Chcę powtórzyć sukces, jaki odniosłem w KIA LOTOS Cup. To duże wyzwanie, pro_ cee`d jest samochodem znacznie mocniejszym. Na torach będziemy jeździli bardzo szybko. W tych wyścigach nie ma już miejsca dla kierowców niedoświadczonych, więc spodziewam się, że stawka będzie bardziej wyrównana. Interesuje mnie zwycięstwo i jest to dla mnie duże wyzwanie.

Rafał Grzesiński – Tam, gdzie w Picanto jechaliśmy 140 km/h w  pro_cee`dzie będziemy jechali powyżej 200 km/h. W nowym aucie nie czuje się prędkości, więc trzeba bardzo dobrze czuć samochód, umieć hamować i wykorzystywać do maksimum możliwości opon i zawieszenia. Start w pucharze pro_cee`da dla każdego będzie ciekawym, sportowym wyzwaniem. Dla mnie jest też kolejnym, ekscytującym etapem mojej kariery sportowej.

Podstawowe dane wyścigowego pro_cee`da:

- silnik benzynowy o pojemności 1975 cm3, czterocylindrowy, z dwoma wałkami rozrządu i systemem zmiennych faz rozrządu CVVT, zmodyfikowany sterownik silnika
- klatka bezpieczeństwa zgodna z załącznikiem J MKS
- homologowane otuliny na klatkę bezpieczeństwa
- fotel sportowy homologowany FIA z "uszami", wraz z mocowaniami
- 6-cio punktowe, homologowane FIA, pasy bezpieczeństwa
- kierownica sportowa z mocowaniem
- gaśnica 2 kg
- siatka ochronna po stronie kierowcy
- nakładki na pedały
- folia zabezpieczająca na szyby - zapinki zabezpieczające pokrywę silnika oraz bagażnika przed otwarciem
- wyłącznik prądu
- ucha holownicze, przód i tył
- modyfikacje tapicerki drzwi i elementów wnętrza samochodu
- usunięte elementy plastikowe, osłony i wygłuszenia
- zmodyfikowany układ wydechowy (samochód jest wyposażony w katalizator)
- plastikowe elementy zastępujące przednie reflektory
- zawieszenie - amortyzatory Bilstein, sprężyny H&R
- felgi aluminiowe 7.5" x 17", Alcar Dotz Daytona
- opony sportowe typu slick/wet
- sportowe klocki hamulcowe Carbone Lorraine

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Kia cee'd
Kia cee'd
Cena podstawowa już od: 56 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Tematy w artykule: Puchar Kia Picanto cee'd pro_cee'd

Podobne wiadomości:

Wielki wyścig

auto motor i sport 0000-00-00

Kia stara się dogonić motoryzacyjną czołówkę i coraz częściej depcze jej po piętach, natomiast Volkswagen marzy o powrocie na fotel lidera w klasie kompaktów. W naszym teście Cee'd Sporty Wagon goni Golfa Varianta.

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Aktualności 2018-02-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.