Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Punto przyjazne środowisku

Punto przyjazne środowisku

W opinii Szwedzkiego Stowarzyszenia Ekologicznych Kierowców (Swedish Association of Green Motorist) Fiat Punto Natural Power jest samochodem najbardziej przyjaznym środowisku.

Punto przyjazne środowisku

Szwedzkie Stowarzyszenie Ekologicznych Kierowców przyznało mu pierwszeństwo zarówno w klasyfikacji ogólnej, jak i w klasie "Small Car" (samochodów małych).

Fiat Punto Natural Power zaprezentowany w Szwecji w maju 2004 od razu stał się samochodem cenionym ze względu na zwartość bryły i przestronność, wysokie bezpieczeństwo i bardzo niskie zużycie paliwa. Jak dowodzi przykład urzędu miasta Goteborg, pierwszej instytucji publicznej, która ten samochód wybrała i do dziś zakupiła dla swoich służb technicznych 130 sztuk tych samochodów. Do dnia dzisiejszego na rynek szwedzki sprowadzono około 300 egzemplarzy tego modelu, głównie jako samochody demo do zastosowań profesjonalnych. W najbliższych miesiącach urzędy miast i gmin będą decydować o składzie swoich parków samochodowych, więc sprzedaż mogłaby znacząco wzrosnąć.

Punto Natural Power wykorzystuje dwa niezależne systemy zasilania: metanowy i benzynowy. Pojazd po uruchomieniu automatycznie przechodzi na zasilanie gazem, jednak kierowca w dowolnej chwili może zmienić zasilanie przyciskając właściwy przycisk na desce rozdzielczej. Ponadto, w przypadku wyczerpania metanu, samochód automatycznie przełączy się na zasilanie benzynowe. Przy zasilaniu gazowym pojazd może pokonać do 260 km podczas, gdy łączne zasilanie metanowo-benzynowe pozwala na spokojne przejechanie 960 km.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj