mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Punto przyjazne środowisku

Punto przyjazne środowisku

W opinii Szwedzkiego Stowarzyszenia Ekologicznych Kierowców (Swedish Association of Green Motorist) Fiat Punto Natural Power jest samochodem najbardziej przyjaznym środowisku.

Punto przyjazne środowisku

Szwedzkie Stowarzyszenie Ekologicznych Kierowców przyznało mu pierwszeństwo zarówno w klasyfikacji ogólnej, jak i w klasie "Small Car" (samochodów małych).

Fiat Punto Natural Power zaprezentowany w Szwecji w maju 2004 od razu stał się samochodem cenionym ze względu na zwartość bryły i przestronność, wysokie bezpieczeństwo i bardzo niskie zużycie paliwa. Jak dowodzi przykład urzędu miasta Goteborg, pierwszej instytucji publicznej, która ten samochód wybrała i do dziś zakupiła dla swoich służb technicznych 130 sztuk tych samochodów. Do dnia dzisiejszego na rynek szwedzki sprowadzono około 300 egzemplarzy tego modelu, głównie jako samochody demo do zastosowań profesjonalnych. W najbliższych miesiącach urzędy miast i gmin będą decydować o składzie swoich parków samochodowych, więc sprzedaż mogłaby znacząco wzrosnąć.

Punto Natural Power wykorzystuje dwa niezależne systemy zasilania: metanowy i benzynowy. Pojazd po uruchomieniu automatycznie przechodzi na zasilanie gazem, jednak kierowca w dowolnej chwili może zmienić zasilanie przyciskając właściwy przycisk na desce rozdzielczej. Ponadto, w przypadku wyczerpania metanu, samochód automatycznie przełączy się na zasilanie benzynowe. Przy zasilaniu gazowym pojazd może pokonać do 260 km podczas, gdy łączne zasilanie metanowo-benzynowe pozwala na spokojne przejechanie 960 km.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross