mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > RSME: Sukces Sołowowa w Rajdzie Chorwacji

RSME: Sukces Sołowowa w Rajdzie Chorwacji

Michał Sołowow i Maciej Baran (Peugeot 207 S2000) zajęli drugie miejsce w 35. Croatia Delta Rally – trzeciej rundzie rajdowych Mistrzostw Europy. Jest to najlepszy wynik załogi Cersanit Rally Team w historii ich występów w europejskim czempionacie.

RSME: Sukces Sołowowa w Rajdzie Chorwacji
Początek zawodów był dla załogi Cersanit Rally Team bardzo udany. Michał i Maciek wygrali dwa odcinki specjalne i po pierwszej pętli prowadzili w rajdzie z przewagą 1.3 sek. nad Fontaną. Na następnej pętli Polacy zapisali na swoje konto kolejne dwa „oesowe” zwycięstwa. Jednak etap zakończyli na drugiej pozycji tracąc do lidera Włocha Corrado Fontany (Fiat Grande Punto S2000) 13.1 sekundy. "Na ósmym odcinku zaczęło padać, jechaliśmy ponad 10 kilometrów po mokrym. Zawodnicy przed nami mieli więcej szczęścia, bo udało im się uciec przed deszczem. My pojechaliśmy na slicku. Pomimo tego uzyskaliśmy drugi czas, co jednak nie wystarczyło na utrzymanie prowadzenia" – mówił Michał Sołowow.

W czasie drugiego etapu w Peugeocie 207 S2000 przydarzyła się awaria skrzyni biegów i Polakom nie udało się dogonić prowadzącego Corrado Fontany. Włoch wygrał rajd z przewagą 1.14,7. Trzeci był Turek Volkan Isik (Fiat Grande Punto S2000). Załoga CRT zdobyła 11 punktów i w klasyfikacji ME zajmuje piątą pozycję.

"Skończyliśmy rajd bez piątego biegu, ale szczęśliwie udało się obronić drugie miejsce. W końcówce znowu przydarzyła się nieprawdopodobna historia z deszczem. Kiedy ruszyliśmy do ostatniego odcinka, mniej więcej w połowie zaczęło lać. Jechaliśmy na oponach typu slick, podobnie jak kierowcy za nami. Ulewa i awaria skrzyni znacznie nas spowolniły. Możemy się cieszyć, z wyniku, bo naprawdę nie było łatwo. Z samochodu jestem zadowolony. Cóż... awarie przydarzają się w każdym rajdowym samochodzie" – podsumował Michał Sołowow.

"Corrado należy pogratulować zwycięstwa i szczęścia. Dwa razy udawało mu się cudem uniknąć deszczu. Pomimo kłopotów technicznych jesteśmy bardzo zadowoleni. To nasz najlepszy wynik odkąd startujemy w Mistrzostwach Europy. Zła passa została przełamana" – dodał Maciek Baran.

Kolejną rundą ME będzie Rajd Polski, który za niecałe dwa tygodnie zostanie rozegrany
w okolicach Mikołajek.

Wyniki końcowe 35. INA Croatia Delta Rally

01 Fontana C./Casazza R. Fiat Punto Abarth S2000 2:16.12,6
02 Sołowow M./Baran M.    Peugeot 207 S2000
 +1:14,7
03 Isik V./Özsenler K.       Fiat Punto Abarth S2000 +1.41,7

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?