mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > RSMP: 50 zgłoszeń na Rajd Krakowski

RSMP: 50 zgłoszeń na Rajd Krakowski

Lista zgłoszeń do drugiej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Platinum Rajdu Krakowskiego (10-12.04) została zamknięta. W rajdzie wystartuje 50 zawodników łącznie z liderem klasyfikacji generalnej, Leszkiem Kuzajem, który do stolicy Małopolski przywiezie nowy model Subaru Impreza N14 i Francuzem Bryanem Bouffier, który rozpoczyna od tej rundy obronę mistrzowskiego tytułu za kierownicą Peugeota 207 S2000.

RSMP: 50 zgłoszeń na Rajd Krakowski
Ponownie dość bogato jak na realia polskiego podwórka rajdowego wygląda lista kierowców startujących w jeszcze świeżej klasie Super 2000. W Krakowie w takich autach zjawi się czterech kierowców. Będą nimi wspomniany, pierwszy w historii Mistrz Polski z zagranicy, Bryanem Bouffier, Michał Kościuszko i Mariusz Małyszczycki. To trio pojedzie w Peugeotach 207 S2000. Czwartym zawodnikiem jest Michał Sołowow, który ponownie pojedzie Fiatem Punto Abarth S2000.

W najliczniejszej klasie aut seryjnych, czyli tzw. gr. N do rywalizacji na asfaltowych trasach małopolski przystąpi 20 zawodników. Do rywalizacji powraca Bartek Grzybek. Pojawi się także Andrzej Mancin, którego popilotuje Jakub Gerber. Jak informuje portal autoklub.pl debiut zaliczą Sławomir Sawicki i Daniel Chwist. Ten drugi jest wnukiem rajdowej legendy, Sobiesława Zasady. Z nowości rajdowego cyrku można także wyróżnić nowego pilota, a w zasadzie pilotkę Macieja Lubiaka, Karinę Szarmę. Nowych sponsorów zaprezentuje Tomasz Kuchar. Wrocławianin, który od początku tego sezonu startuje z Danielem Dymurskim pojedzie Subaru (może podobnie jak Kuzaj modelem N14?) w barwach Statoil-Loctite Rally Team.

Dokładnie 14 aut zgłoszonych zostało do klasy A6. Dziesięć z nich to rewelacyjne Citroeny C2-R2. Pojawi się także jedno Super 1600, dokładnie Suzuki Swift Piotra "Misio" Maciejewskiego. W pozostałych klasach maksymalnie do 5 zgłoszeń.

Rajd Krakowski wraca do kalendarza RSMP po kilku latach przerwy. W tym roku impreza zostanie rozegrana na 100-lecie Automobilklubu Krakowskiego. Będzie to II odsłona sezonu 2008. Jednocześnie stanowi III rundę Rajdowego Samochodowego Pucharu PZM. Impreza rozegrana zostanie w dniach 10 - 12 kwietnia. Bazą rajdu będą Myślenice, gdzie przewidziano start i metę rajdu oraz zlokalizowano park zamknięty.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Subaru Impreza
Subaru Impreza
Cena podstawowa już od: 105 825 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Cooper S, 147 GTA, Golf R32, Focus RS, Leon...

auto motor i sport 0000-00-00

Czy w ogóle można dokonać rozsądnego wyboru, kiedy ma się przed sobą sześć takich samochodów? Czym tak naprawdę różnią się Mini Cooper S, Alfa Romeo 147 GTA, Volkswagen Golf R32, Ford Focus RS, Seat Leon Cupra R i Subaru Impreza WRX, gdy poddać je sprawdzianowi w identycznych warunkach? Tylko długa testowa droga może nas doprowadzić do odpowiedzi na to pytanie - droga, na której radość z jazdy liczy się najbardziej. Ruszamy!

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.