mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > RSMP: 50 zgłoszeń na Rajd Krakowski

RSMP: 50 zgłoszeń na Rajd Krakowski

Lista zgłoszeń do drugiej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Platinum Rajdu Krakowskiego (10-12.04) została zamknięta. W rajdzie wystartuje 50 zawodników łącznie z liderem klasyfikacji generalnej, Leszkiem Kuzajem, który do stolicy Małopolski przywiezie nowy model Subaru Impreza N14 i Francuzem Bryanem Bouffier, który rozpoczyna od tej rundy obronę mistrzowskiego tytułu za kierownicą Peugeota 207 S2000.

RSMP: 50 zgłoszeń na Rajd Krakowski
Ponownie dość bogato jak na realia polskiego podwórka rajdowego wygląda lista kierowców startujących w jeszcze świeżej klasie Super 2000. W Krakowie w takich autach zjawi się czterech kierowców. Będą nimi wspomniany, pierwszy w historii Mistrz Polski z zagranicy, Bryanem Bouffier, Michał Kościuszko i Mariusz Małyszczycki. To trio pojedzie w Peugeotach 207 S2000. Czwartym zawodnikiem jest Michał Sołowow, który ponownie pojedzie Fiatem Punto Abarth S2000.

W najliczniejszej klasie aut seryjnych, czyli tzw. gr. N do rywalizacji na asfaltowych trasach małopolski przystąpi 20 zawodników. Do rywalizacji powraca Bartek Grzybek. Pojawi się także Andrzej Mancin, którego popilotuje Jakub Gerber. Jak informuje portal autoklub.pl debiut zaliczą Sławomir Sawicki i Daniel Chwist. Ten drugi jest wnukiem rajdowej legendy, Sobiesława Zasady. Z nowości rajdowego cyrku można także wyróżnić nowego pilota, a w zasadzie pilotkę Macieja Lubiaka, Karinę Szarmę. Nowych sponsorów zaprezentuje Tomasz Kuchar. Wrocławianin, który od początku tego sezonu startuje z Danielem Dymurskim pojedzie Subaru (może podobnie jak Kuzaj modelem N14?) w barwach Statoil-Loctite Rally Team.

Dokładnie 14 aut zgłoszonych zostało do klasy A6. Dziesięć z nich to rewelacyjne Citroeny C2-R2. Pojawi się także jedno Super 1600, dokładnie Suzuki Swift Piotra "Misio" Maciejewskiego. W pozostałych klasach maksymalnie do 5 zgłoszeń.

Rajd Krakowski wraca do kalendarza RSMP po kilku latach przerwy. W tym roku impreza zostanie rozegrana na 100-lecie Automobilklubu Krakowskiego. Będzie to II odsłona sezonu 2008. Jednocześnie stanowi III rundę Rajdowego Samochodowego Pucharu PZM. Impreza rozegrana zostanie w dniach 10 - 12 kwietnia. Bazą rajdu będą Myślenice, gdzie przewidziano start i metę rajdu oraz zlokalizowano park zamknięty.

Podobne wiadomości:

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Aktualności 2017-07-04

Subaru Impreza 2017 - pierwsze zdjęcie

Subaru Impreza 2017 - pierwsze zdjęcie

Aktualności 2016-03-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?