mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > RSMP: 50 zgłoszeń na Rajd Krakowski

RSMP: 50 zgłoszeń na Rajd Krakowski

Lista zgłoszeń do drugiej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Platinum Rajdu Krakowskiego (10-12.04) została zamknięta. W rajdzie wystartuje 50 zawodników łącznie z liderem klasyfikacji generalnej, Leszkiem Kuzajem, który do stolicy Małopolski przywiezie nowy model Subaru Impreza N14 i Francuzem Bryanem Bouffier, który rozpoczyna od tej rundy obronę mistrzowskiego tytułu za kierownicą Peugeota 207 S2000.

RSMP: 50 zgłoszeń na Rajd Krakowski
Ponownie dość bogato jak na realia polskiego podwórka rajdowego wygląda lista kierowców startujących w jeszcze świeżej klasie Super 2000. W Krakowie w takich autach zjawi się czterech kierowców. Będą nimi wspomniany, pierwszy w historii Mistrz Polski z zagranicy, Bryanem Bouffier, Michał Kościuszko i Mariusz Małyszczycki. To trio pojedzie w Peugeotach 207 S2000. Czwartym zawodnikiem jest Michał Sołowow, który ponownie pojedzie Fiatem Punto Abarth S2000.

W najliczniejszej klasie aut seryjnych, czyli tzw. gr. N do rywalizacji na asfaltowych trasach małopolski przystąpi 20 zawodników. Do rywalizacji powraca Bartek Grzybek. Pojawi się także Andrzej Mancin, którego popilotuje Jakub Gerber. Jak informuje portal autoklub.pl debiut zaliczą Sławomir Sawicki i Daniel Chwist. Ten drugi jest wnukiem rajdowej legendy, Sobiesława Zasady. Z nowości rajdowego cyrku można także wyróżnić nowego pilota, a w zasadzie pilotkę Macieja Lubiaka, Karinę Szarmę. Nowych sponsorów zaprezentuje Tomasz Kuchar. Wrocławianin, który od początku tego sezonu startuje z Danielem Dymurskim pojedzie Subaru (może podobnie jak Kuzaj modelem N14?) w barwach Statoil-Loctite Rally Team.

Dokładnie 14 aut zgłoszonych zostało do klasy A6. Dziesięć z nich to rewelacyjne Citroeny C2-R2. Pojawi się także jedno Super 1600, dokładnie Suzuki Swift Piotra "Misio" Maciejewskiego. W pozostałych klasach maksymalnie do 5 zgłoszeń.

Rajd Krakowski wraca do kalendarza RSMP po kilku latach przerwy. W tym roku impreza zostanie rozegrana na 100-lecie Automobilklubu Krakowskiego. Będzie to II odsłona sezonu 2008. Jednocześnie stanowi III rundę Rajdowego Samochodowego Pucharu PZM. Impreza rozegrana zostanie w dniach 10 - 12 kwietnia. Bazą rajdu będą Myślenice, gdzie przewidziano start i metę rajdu oraz zlokalizowano park zamknięty.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Subaru Impreza
Subaru Impreza
Cena podstawowa już od: 78 968 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowa Impreza WRC

auto motor i sport 0000-00-00

Nowe Subaru Impreza już na drogach - znamy ceny

Nowe Subaru Impreza już na drogach - znamy...

Aktualności 2017-11-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.