mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > RSMP: Bogato na Rajdzie Rzeszowskim

RSMP: Bogato na Rajdzie Rzeszowskim

-Frekwencja jest wyjątkowa. Łącznie przyjęliśmy zgłoszenia 138 załóg, w tym dwóch w autach specyfikacji WRC - mówi Jarosław Noworów, dyrektor Rajdu Rzeszowskiego.

RSMP: Bogato na Rajdzie Rzeszowskim
W RSMP zgłoszone są 54 załogi, w Mistrzostwach Słowacji 32 (11 zgłoszeń pokrywa się ze zgłoszeniami do Mistrzostw Polski), a w RPP 54. Do tego dochodzi jeszcze 9 załóg, które pojadą bez pomiaru czasu. Listę RSMP otwierają (zgodnie z zajmowanymi miejscami w bieżącej klasyfikacji) Michał Sołowow i Maciek Baran (Ford Fiesta S2000), Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran (Subaru Impreza) oraz Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski (Peugeot 207 S2000).

Zgłoszenia złożyli też Grzegorz Grzyb i Leszek Kuzaj (obaj w Skodach Fabiach S2000), Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000), Rosjanin Aleksander Żełudow (Ford Fiesta S2000), Ukrainiec Jurij Protasow i Czech Robert Adolf (obaj w Lancerach Evo IX). Oprócz Grzyba, miejscowe, rzeszowskie kluby będą reprezentowane przez Macieja Rzeźnika (Fabia S2000), Roberta Kujawskiego (Renault Clio R3) i Jana Chmielewskiego (Citroen C2-R2 MAX).

Klasa N4 ma liczyć 10 załóg. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku samochodów S2000. Aż 12 załóg pojedzie w grupie R. Zabrakło zgłoszeń Łukasza Markowskiego i Ariela Piotrowskiego w Citroenach C2-R2 MAX, za to będą w takich samych autach Francuz Laurent Viana (startował przed rokiem) i Węgier Zoltan Bessenyey; obie te załogi będą też punktować w Citroen Racing Trophy. Trzynaście załóg zgłosiło się w klasie N3, a w Pucharze Clio – dziewięć.

Listę zgłoszeń RPP otwierają liderzy tej punktacji - Wojciech Chuchała, Przemysław Janik i Mateusz Tutaj. Z czołówki zabrakło Sawickiego, Malińskiego i Krzyszychy, jest zgłoszenie jednego tylko auta RWD – Toyoty Corolli GT z Krzysztofem Szeszką za kierownicą.

O punkty do Mistrzostw Słowacji będą walczyć m.in. Jozef Beres junior i Grzegorz Grzyb (obaj w Fabiach S2000), Jaroslaw Melicharek (Mitsubishi Lancer WRC 05) i Igor Drotar (Fabia WRC). Do tej klasyfikacji zgłosili się także polscy zawodnicy: Kajetan Kajetanowicz, Kamil Butruk, Maciej Rzeźnik, Łukasz Habaj, Krzysztof Kornicki, Tomasz Gryc. Marek Klementowicz w BMW M3 będzie rywalizować w klasie historycznej, w której mają pojechać także dwa VW Golfy i Skoda 130 RS.

Podobne wiadomości:

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz coraz bliżej tytułu

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz coraz bliżej...

Aktualności 2012-08-13

Rajd Rzeszowski: Viana w Open, Grzyb w RSMP

Rajd Rzeszowski: Viana w Open, Grzyb w RSMP

Aktualności 2012-08-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.