mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > RSMP: Bouffier nie po punkty, a dla kibiców

RSMP: Bouffier nie po punkty, a dla kibiców

Zwycięzcy zawsze rywalizują do końca! – takie hasło przyświeca zespołowi Peugeot Sport Polska Rally Team. Mimo, że Bryan Bouffier i Xavier Panseri w samochodzie Peugeot 207 Super 2000 zapewnili już sobie końcowy sukces w klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, to jednak staną na starcie Platinum 18. Rajdu Dolnośląskiego. Specjalnie dla kibiców.

RSMP: Bouffier nie po punkty, a dla kibiców
Rajd Dolnośląski jest dziewiątą, ostatnią w sezonie 2008 rundą RSMP. Czołówka kierowców powraca na trasy w Górach Stołowych po kilku latach przerwy. Asfaltowe odcinki specjalne uważane są przez fachowców za jedne z najciekawszych i najtrudniejszych w Polsce. Przez wiele lat rozgrywany był przecież na nich Rajd Polski – runda Mistrzostw Europy.Bryan i Xavier dzięki zajęciu drugiej pozycji w Rajdzie Orlen, prowadzą zdecydowanie w klasyfikacji RSMP. W tym sezonie obrońcy tytułu mistrzowskiego wygrali już cztery rajdy, zdobywając za każdym razem dodatkowy punkt za największą liczbę zwycięstw odniesionych na odcinkach specjalnych. Do pięciu razy sztuka? Jest to całkiem możliwe, bowiem techniczne trasy Rajdu Dolnośląskiego zapewne spodobają się załodze Peugeot Sport Polska Rally Team. Ale jednocześnie trzeba pamiętać, że konkurencja będzie silna! Na liście zgłoszeń widnieje wielu szybkich kierowców, którzy tereny Ziemii Kłodzkiej znają jak własną kieszeń.

"Jest mi bardzo miło poinformować kibiców, że nasz Peugeot 207 Super 2000 pojawi się na Rajdzie Dolnośląskim" – powiedział Andrzej Nosiński z Peugeot Polska. "Nie kryjemy, że jest to wyraz szacunku dla tych, którzy wspierali nasz zespół w tym roku. Zarówno dla miłośników rajdów, którzy z dużą życzliwością przyjmowali Bryana i Xaviera, dopingując ich na odcinkach specjalnych poszczególnych rund RSMP. Ale także dla naszych partnerów, którzy wraz z Peugeot Polska mogą cieszyć się z sukcesów Bouffiera i Panseri. Choć sytuacja naszej załogi w klasyfikacji jest już klarowna i nie musi już ona rywalizować o punkty, to jednak jestem przekonany, że Bryan i Xavier wyruszą na trasę - jak zawsze - z myślą o zwycięstwie! Trzymamy za nich kciuki!"

W Platinum Rajdzie Dolnośląskim samochodami Peugeot 207 Super 2000 oprócz Bouffiera i Panseri (numer startowy 3), pojadą ponadto: Leszek Kuzaj i Craig Perry (1) oraz Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski (5). Na liście zabrakło Michała Sołowowa, któremu start na Dolnym Śląsku zbiegł się z terminem z Rajdem Antibes, ostatniej rundy Mistrzostw Europy w tym sezonie.

Start do rajdu nastąpi w czwartek, 9 października o godzinie 18.30 w Kłodzku. Tego samego dnia o godz. 20.45 rozegrany zostanie prolog w Dusznikach Zdroju. W piątek i sobotę, 10 i 11 października załogi przejadą szesnaście odcinków specjalnych o łącznej 177,9 kilometra. Na metę pierwsza załoga wjedzie 11.10 o godz. 16.45.
Tematy w artykule: RSMP Rajd Dolnośląski

Podobne wiadomości:

Kajetanowicz znów najszybszy w Świdnicy

Kajetanowicz znów najszybszy w Świdnicy

Aktualności 2012-04-23

Chuchała rządzi w Świdnicy

Chuchała rządzi w Świdnicy

Aktualności 2014-04-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.