mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > RSMP: Citroen DS3 R3 dołączy do pucharu

RSMP: Citroen DS3 R3 dołączy do pucharu

Po kilku udanych sezonach, w których Citroën C2R2 MAX potwierdził swoją rajdową dojrzałość, program Citroën Racing Trophy czekają zmiany. Do rywalizacji dołączą nowe rajdówki spod znaku szewrona - model DS3 R3.

RSMP: Citroen DS3 R3 dołączy do pucharu
Obserwowana od jakiegoś czasu tendencja wprowadzania nowych technologii przy jednoczesnym dążeniu do obniżania kosztów, będzie wspierana przez włączenie do Citroën Racing Trophy nowej rajdówki - Citroëna DS3 R3. Pierwotnie planowano rozdzielenie tych dwóch samochodów w klasyfikacjach, co skutkowałoby znacznymobniżeniem puli nagród dla startujących w C2R2 MAX, ale ostatecznie po zweryfikowaniu systemu nagród ipunktacji, postanowiono pokazać możliwości nowego modelu, nie odbierając szans na wyższe nagrody dlakierowców zasłużonej cedwójki.

Podstawowe założenia programu nie ulegają zmianie. Nadal będzie to cykl otwarty dla uczestników z całej Europy. Organizowany będzie nadal z pomocą naszych stałych partnerów i mający na celu promowanie zawodników na arenie krajowej i międzynarodowej, w którym będzie można startować samochodami Citroën DS3 R3 i Citroën C2R2 MAX. Dzięki nowemu modelowi DS3 R3 bardziej doświadczeni uczestnicy mają szansę rozwoju w kierunku mocniejszych klas i samochodów, dzięki którym będą mogli walczyć o najwyższe miejsca w klasyfikacji generalnej.

W związku z dość wczesnym - jak na polskie warunki - rozpoczęciem sezonu rajdowego, kalendarz Citroën Racing Trophy Polska nie będzie obejmował pierwszej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - Rajdu Zimowego Lotos Baltic Cup. Walka rozegra się na trasach pozostałych sześciu eliminacji RSMP, przy czym do klasyfikacji będzie zaliczanych pięć najlepszych rezultatów.

Kalendarz CRT 2011:
Rajd Elmot 08 -10.04.2011 RSMP
Rajd Karkonoski 10 -12.06.2011 RSMP
Rajd Rzeszowski 05 - 07.08.2011 RSMP, FIA-CEZ Rally
Rajd Dolnośląski 02 - 04.09.2011 RSMP
Rajd Polski 23 - 25.09.2011 RSMP, ERC
Rally Kosice 14 - 16.10.2011 RSMP, FIA-CEZ Rally

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Citroen DS3
Citroen DS3
Cena podstawowa już od: 66 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

A1, DS3, Cooper D i Polo – Uroda kosztuje

auto motor i sport 0000-00-00

Chociaż VW Polo i Mini to maluchy, za szczególnie tanie nigdy nie uchodziły. Ale też obydwa mają zalety jakich trudno szukać u większości konkurentów. Teraz do prestiżowego grona dołączają Audi A1 i Citroën DS3.

Citroen C4 Cactus - awangardowy crossover po face-liftingu

Citroen C4 Cactus - awangardowy crossover po...

Aktualności 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.