mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > RSMP: Citroen Racing Trophy - nowe wyzwanie

RSMP: Citroen Racing Trophy - nowe wyzwanie

Wkrótce rozpocznie się trzeci, kolejny już rok zmagań dobrze znanych kibicom oraz zawodnikom "cedwójek" na trasach RSMP. W nadchodzącym sezonie 2009 Citroen Polska wraz z partnerami projektu Citroen Racing, Total, Michelin oraz Hewlett-Packard przygotowali zupełnie nową odsłonę dobrze znanego projektu C2R2 Teams’ Challenge.

RSMP: Citroen Racing Trophy - nowe wyzwanie

Od tego roku program zmienia swoją formułę istaje się częścią ogólnoeuropejskiego pucharu, otrzymując nazwę Citroen Racing Trophy Polska. Najważniejszym założeniem programu jest nadal ułatwianie startów jak największej liczbie zawodników,którzy zdecydowali się rywalizować Citroenem C2R2 MAX. Nowym elementem jest międzynarodowy charakter programu: Zawodnicy biorący udział w programie w Polsce będą mieli możliwość startów i zdobywania nagród w zagranicznych edycjach pucharu. Podobnie, załogi ścigające się w Citroen Racing Trophy w innych krajach Europy będą miały możliwość startów w Polsce. Aby ułatwić przygotowanie startów i pomagać zespołem osiągającym najlepsze wyniki, Citroen Polska wspólnie z partnerami zgromadzili wyjątkową pulę nagród dla uczestników Citroen Racing Trophy Polska. Ich dystrybucja będzie zależna od zajętego miejsca w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasyfikacji generalnej grupy A samochodów z napędem na jedną oś z wyłączeniem S1600 . Nagrody za jedną eliminację w zależności od zajętego miejsca w tej klasie będą wynosiły: 1. 16 000 PLN, 2. 12 000 PLN, 3. 10 000 PLN, 4. 8 000 PLN, 5. 6 000 PLN, 6. 4 000 PLN, 7. 3 000 PLN, 8. 2 000 PLN.

„Citroen Racing Trophy to nowa jakość, biorąc pod uwagę dotychczas proponowane formuły pucharu. Wyróżnia się przede wszystkim wyjątkowo atrakcyjną pulą nagród. W aktualnej sytuacji zawodnik osiągający dobre wyniki może praktycznie finansować w znacznej części starty poprzez zdobywane nagrody. Ponadto jest nadal motywowany do zdobywania jak najlepszych pozycji w klasyfikacji generalnej- to bardzo ważny aspekt sportowy. Wreszcie jest to program międzynarodowy, dający możliwości zdobywania nowych doświadczeń i porównywania umiejętności sportowych kierowców rożnych krajów, startujących na jednakowych bardzo konkurencyjnych samochodach. Jestem przekonany ze podwyższy to jeszcze bardziej poziom rywalizacji.” – powiedział Marek Nawarecki – Citroen Racing.

W przypadku zawodników chcących wziąć udział w programie, a nie posiadających jeszcze samochodu cena specjalna zestawu do budowy C2R2 Max w wersji szutrowej lub asfaltowej wynosi 34 900€ bez VAT. Dla zawodników chcących startować w programie posiadających już wersję podstawową C2R2 i chcących dokupić tzw. KIT do przebudowy do wersji MAX, cena promocyjna zestawów wynosi odpowiednio: 20 000€ bez VAT lub 10 500€ bez VAT dla aut, które posiadają juz dodatkową opcją konfiguracji technicznej (nowy typ wiązki elektrycznej i specjalny zbiornik paliwa).

„Z roku na rok samochody rajdowe są coraz bardziej konkurencyjne. Aby wyniki Citroenów były możliwie najlepsze w międzynarodowych serialach „Citroen Racing Trophy” startować będą wersje MAX. Dla zawodników chcących dostosować swoje samochody z wersji podstawowej C2 R2 do Max, zestawy do przebudowy są teraz jeszcze bardziej przystępne.” – powiedział Simon Jean-Joseph Szef Działu Współzawodnictwa Klientów Citroen Racing.

Tematy w artykule: RSMP

Podobne wiadomości:

Kajetanowicz znów najszybszy w Świdnicy

Kajetanowicz znów najszybszy w Świdnicy

Aktualności 2012-04-23

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz z lekką przewagą

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz z lekką...

Aktualności 2012-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.