mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > RSMP: Francuski lew znów atakuje

RSMP: Francuski lew znów atakuje

Francuz Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000) nie potrzebował zbyt wiele czasu aby na nowo odnaleźć się w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Aktualny Mistrz Polski ponownie okazał się szybszy od polskiej czołówki zawodników i zdecydowanie zwyciężył w drugiej rundzie sezonu, Rajdzie Krakowskim.

RSMP: Francuski lew znów atakuje

Bryan Bouffier, który już drugi rok z rzędu jeździ w zespole polskiego oddziału Peugeot wyprzedził ostatecznie na o 1 min. 07,9 s. mecie Kajetana Kajetanowicza i Tomasza Czopika 1.32,2 - obaj w Mitsubishi Lancer Evo. Liderem mistrzostw pozostał Leszek Kuzaj, który tryumfował na początku lutego w Rajdzie Magurskim, a teraz dojechał z problemami w swoim nowym Subaru Impreza N14 na piątym miejscu. Wiceliderem jest Kajetanowicz, a ostatnie miejsce "na pudle" zajmuje narazie Bouffier.

Już początek Rajdu Krakowskiego rozgrywał się pod tempo Francuza, który po pierwszej pętli zjechał z przewagą kilku sekund nad Michałem Kościuszko (Peugeot 2007 S2000), regularnie startującym w MŚ za kierownicą Suzuki Swift S1600. Niestety Kościuszko długo nie utrzymał się za bliźniaczym Peugeotem Bouffiera i na drugiej pętli wycofał się z imprezy z powodu awarii technicznej. Do pogoni za Francuzem ruszyła reszyła mała grupa pościgowa w składzie - Michał Sołowow (Peugeot 207 S2000), Tomasz Czopik i Leszek Kuzaj. Po pierwszym etapie kierowcy zjechali w kolejności Bouffier, Sołowow i Czopik. Kuzaj na OS 7 miał problemy z zawieszeniem i spadł w klasyfikacji na siódme miejsce.

Sobota - drugi etap rajdu - przebiegała z problemami. Jeden z sześciu sobotnich odcinków został odwołany z przyczyn bezpieczeństwa, jeden przerwano po przejeździe kilku załóg, bowiem jedno z aut wypadło z trasy. A na trasie bezkonkurecyjnie do mety podążał Bouffier spokojnie kontrolując wszystko to działo się za jego plecami. A tam zażarta walka o drugą lokatę. Po defekcie Michała Sołowowa, gryźli się na czasy Czopik i Kajetanowicz. Ten drugi pilotowany przez doświadczonego Macieja Wisławskiego narzucił dość wysokie tempo i zdystansował Czopika. Kolejność na trzech pierwszych miejscach nie zmieniła się już do końca rajdu. Kolejne punktowane miejsca przypadły Michałowi Bębenkowi (Mitsubishi Lancer), Leszkowi Kuzajowi, Maciejowi Lubiakowi, Pawłowi Dytko (obaj Mitsubishi Lancer). Jeden punkt na pocieszenie dowiózł zeszłoroczny Wicemistrz Polski, Tomasz Kuchar, który od następnej rundy - Rajdu Elmot (9.-10.05.) przesiada się do najnowszej wersji Subaru Impreza.

Zarówno zwycięzca rajdu jak i pozostali kierowcy zgodnie twierdzili, że rajd był bardzo wymagający dla ich samych i maszyn z uwagi na specyfikę odcinków specjalnych, na zmianę szybkich i krętych dziurawych prób, często pokrytych piachem.

Sobotni etap Rajdu Krakowskiego stanowił także trzecią rundę Pucharu PZM stanowiącego przedsionek rajdowej ekstraklasy. W tych zawodach najszybszy okazał się Wrocławianin Paweł Danys (Honda Civic Type-R). Drugi i trzecie miejsce zajęli odpowiednio Adrian Mikiewicz i Jarosław Szeja.

Wyniki końcowe Rajdu Krakowskiego 2008:

01 Bouffier B./Panseri X.
 Peugeot 207 S2000  1:22.45,6
02 Kajetanowicz K./Wisławski M. Mitsubishi Lancer    +1.07,9
03 Czopik T./Wroński Ł.
 Mitsubishi Lancer +1.32,2
04 Bębenek M./Bębenek G.
 Mitsubishi Lancer +1.40,7
05 Kuzaj L./Parry C.  Subaru Impreza
 +2.15,5
06 Lubiak M./Szarama K.
 Mitsubishi Lancer +2.26,8
07 Dytko P./Dytko T.
 Mitsubishi Lancer +3.30,2
08 Kuchar T./Dymurski D.  Subaru Impreza
 +3.35,8
09 Butruk K./Wilk M.  Mitsubishi Lancer +4.08,7
10 Sołowow M./Baran M.  Peugeot 207 S2000
 +4.18,5

 


Podobne wiadomości:

Rusza Rajd Warszawski

Rusza Rajd Warszawski

Aktualności 2010-09-03

Rajd Dolnośląski po nowej trasie

Rajd Dolnośląski po nowej trasie

Aktualności 2010-09-30

Komentuj:

~adretti 2008-04-14

Kris... jednak Twój błąd... Sołek jechał w Pugu

~Kris 2008-04-14

Błąd mały się wkradł szanowna redakcjo - Sołowow jechał swoim Fiatem Punto Abarth S2000 a nie Peugeot'em 207 S2000, jak napisano powyżej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.