mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > RSMP: Karkonoski wraca po 6 latach z atrakcjami

RSMP: Karkonoski wraca po 6 latach z atrakcjami

Już sześć lat minęło od czasu gdy na pięknych, technicznych trasach Kotliny Jeleniogórskiej kibice mogli usłyszeć ryk samochodów rywalizujących w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Organizator imprezy przedstawił trasę tegorocznej edycji karkonoskiego klasyka oraz zapowiedział kilka atrakcji jakie będą czekać na kibiców.

RSMP: Karkonoski wraca po 6 latach z atrakcjami
Pierwszy dzień kierowcy zaczną od OS-u częściowo znanego już z historii Rajdu Karkonoskiego "Dziwiszów". Ten liczący ponad 15 kilometrów odcinek łączy w sobie piękny, równy początek z "klasycznym", polskim asfaltem by na końcu przejść w dziurawą drogę, czyli przegląd polskich dróg na trasie rajdu, trudny technicznie z kilkoma ciasnymi zakrętami i nierównym, podbijającym spadaniem" - opisuje próbę Dyrektor Rajdu Marek Kisiel. "Do ciekawostek, niekoniecznie OS-u trzeba zaliczyć krzyż, którym jeleniogórscy kibice (właśnie dla nich powrót Karkonoskiego jest naszym ukłonem) uczcili wspaniałą karierę niezapomnianego Janusza Kuliga. Krzyż mieści się w widowiskowym miejscu przed spadaniem do Czernicy w miejscowości Płoszczynka" - mówi Kisiel.

Pozostałe odcinki biedz będą między innymi przez Wleń. Jest to nowy odcinek choć pewne fragmenty wykorzystywane były w różnych konfiguracjach w poprzednich edycjach Rajdu Karkonoskiego. Dużą wartością tego odcinka jest równy asfalt, choć znajduje się na nim również krótki łącznik szutrowy, natomiast końcówka zlokalizowana jest wokół zalewu Pilichowice i przebiega po pięknym równym asfalcie koło wysokiej na 62 metry neogotyckiej zapory na rzece Bóbr. "Jest to mój ulubiony odcinek, który łączy w sobie szybkość i piękne techniczne zakręty" - dodaje Marek Kisiel.

Odcinek numer 3 w pętli to chyba jeden z najsłynniejszych odcinków jakie gościły w konfiguracji Rajdu Karkonoskiego - Karpacz ze słynną hopą nad torem bobslejowym, której rekordzistą jest Bohdan Ludwiczak (ilość metrów lotu już się rozmyła i liczona jest od 36 do 38). "Pamiętam słowa Bohdana jak podjechał na start do odcinka, którego byłem kierownikiem, delikatnie mówiąc auto było w nie najlepszym stanie i na moje pytanie co się stało z autem padła odpowiedź: "pal sześć z autem mam rekord Hopy!!!" - wspomina Dyrektor Rajdu.

Ale hopa to nie jedyna atrakcja jaką szykujemy na odcinku Karpacz - Sosnówka, dzięki "wkładowi w pomysł" władz Karpacza chcielibyśmy zaproponować wszystkim kibicom transmisje na żywo z 5 kamer umieszczonych na odcinku. Wszystko to będzie można oglądać na stadionie w Karpaczu, gdzie będzie umieszczony telebim jak również zlokalizowany widowiskowy start do odcinka.

Drugi dzień zmagań to także trzy odcinki przejeżdżane dwukrotnie - Bobrów, Podgórzyn i Piechowice. Łączna długośc rajdu wynosi 415,94 km z czego 188,46 km stanowią same odcinki specjalne. 24. Rajd Karkonoski zostanie rozegrany w dniach 29-31. sierpnia i będzie siódmą eliminacją sezonu RSMP.
Tematy w artykule: RSMP

Podobne wiadomości:

Kajetanowicz znów najszybszy w Świdnicy

Kajetanowicz znów najszybszy w Świdnicy

Aktualności 2012-04-23

Chuchała rządzi w Świdnicy

Chuchała rządzi w Świdnicy

Aktualności 2014-04-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.