Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > RSMP: Karkonoski wraca po 6 latach z atrakcjami

RSMP: Karkonoski wraca po 6 latach z atrakcjami

Już sześć lat minęło od czasu gdy na pięknych, technicznych trasach Kotliny Jeleniogórskiej kibice mogli usłyszeć ryk samochodów rywalizujących w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Organizator imprezy przedstawił trasę tegorocznej edycji karkonoskiego klasyka oraz zapowiedział kilka atrakcji jakie będą czekać na kibiców.

RSMP: Karkonoski wraca po 6 latach z atrakcjami
Pierwszy dzień kierowcy zaczną od OS-u częściowo znanego już z historii Rajdu Karkonoskiego "Dziwiszów". Ten liczący ponad 15 kilometrów odcinek łączy w sobie piękny, równy początek z "klasycznym", polskim asfaltem by na końcu przejść w dziurawą drogę, czyli przegląd polskich dróg na trasie rajdu, trudny technicznie z kilkoma ciasnymi zakrętami i nierównym, podbijającym spadaniem" - opisuje próbę Dyrektor Rajdu Marek Kisiel. "Do ciekawostek, niekoniecznie OS-u trzeba zaliczyć krzyż, którym jeleniogórscy kibice (właśnie dla nich powrót Karkonoskiego jest naszym ukłonem) uczcili wspaniałą karierę niezapomnianego Janusza Kuliga. Krzyż mieści się w widowiskowym miejscu przed spadaniem do Czernicy w miejscowości Płoszczynka" - mówi Kisiel.

Pozostałe odcinki biedz będą między innymi przez Wleń. Jest to nowy odcinek choć pewne fragmenty wykorzystywane były w różnych konfiguracjach w poprzednich edycjach Rajdu Karkonoskiego. Dużą wartością tego odcinka jest równy asfalt, choć znajduje się na nim również krótki łącznik szutrowy, natomiast końcówka zlokalizowana jest wokół zalewu Pilichowice i przebiega po pięknym równym asfalcie koło wysokiej na 62 metry neogotyckiej zapory na rzece Bóbr. "Jest to mój ulubiony odcinek, który łączy w sobie szybkość i piękne techniczne zakręty" - dodaje Marek Kisiel.

Odcinek numer 3 w pętli to chyba jeden z najsłynniejszych odcinków jakie gościły w konfiguracji Rajdu Karkonoskiego - Karpacz ze słynną hopą nad torem bobslejowym, której rekordzistą jest Bohdan Ludwiczak (ilość metrów lotu już się rozmyła i liczona jest od 36 do 38). "Pamiętam słowa Bohdana jak podjechał na start do odcinka, którego byłem kierownikiem, delikatnie mówiąc auto było w nie najlepszym stanie i na moje pytanie co się stało z autem padła odpowiedź: "pal sześć z autem mam rekord Hopy!!!" - wspomina Dyrektor Rajdu.

Ale hopa to nie jedyna atrakcja jaką szykujemy na odcinku Karpacz - Sosnówka, dzięki "wkładowi w pomysł" władz Karpacza chcielibyśmy zaproponować wszystkim kibicom transmisje na żywo z 5 kamer umieszczonych na odcinku. Wszystko to będzie można oglądać na stadionie w Karpaczu, gdzie będzie umieszczony telebim jak również zlokalizowany widowiskowy start do odcinka.

Drugi dzień zmagań to także trzy odcinki przejeżdżane dwukrotnie - Bobrów, Podgórzyn i Piechowice. Łączna długośc rajdu wynosi 415,94 km z czego 188,46 km stanowią same odcinki specjalne. 24. Rajd Karkonoski zostanie rozegrany w dniach 29-31. sierpnia i będzie siódmą eliminacją sezonu RSMP.
Tematy w artykule: RSMP

Podobne wiadomości:

Chuchała rządzi w Świdnicy

Chuchała rządzi w Świdnicy

Aktualności 2014-04-14

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz coraz bliżej tytułu

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz coraz bliżej...

Aktualności 2012-08-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jakie samochody kupują Polacy?
Jakie samochody kupują Polacy?
Najnowsze wyniki badania „AUTOwybory Polaków” nie pozostawiają złudzeń. Ponad trzy czwarte Polaków kupuje samochody z rynku wtórnego. I nie zanosi się na to, żeby w najbliższym czasie cokolwiek zmieniło się w tym temacie.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj