mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > RSMP: Karkonoski zostaje w kalendarzu

RSMP: Karkonoski zostaje w kalendarzu

Wczoraj (13.05.) Zarząd Automobilklubu Karkonoskiego podjął trudną ale słuszną i odpowiedzialną decyzję o zorganizowaniu - mimo wielu trudności związanych z zapięciem budżetu - 24 Rajdu Karkonoskiego jako rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Rajdowego Pucharu Polski oraz Pucharu Łużyc.

RSMP: Karkonoski zostaje w kalendarzu
- "Chcielibyśmy, aby święto rajdowe, jakim jest Rajd Karkonoski, było atrakcyjnym widowiskiem dla miłośników sportów samochodowych i sprawdzianem technicznych umiejętności zawodników" - powiedział w oficjalnym komunikacie Marek Kisiel, Dyrektor Rajdu Karkonoskiego.

Dla uatrakcyjnienia zawodów, by kibice mogli poczuć się jak na zawodach Formuły 1, organizatorzy powrócą do znanego, widowiskowego OS-u, gdzie będzie można zobaczyć jednocześnie kilku zawodników pokonujących dwukrotnie trasę o długości 2,5 km w samym centrum największej „sypialni” Jeleniej Góry - na osiedlu Zabobrze.

Dodatkowym smaczkiem będzie druga edycja Pucharu Łużyc, do której zgłosiło się kilkunastu zawodników z Czech oraz Niemiec w mocnych autach Super 2000 (Peugeot, Toyota), jak również pięknych rajdowych klasykach (Skoda, Łada, Trabant).

- "Mimo trudności i obecnie panującego kryzysu, zorganizowanie zawodów stało się naszym celem, celem który wiemy, że osiągniemy i dlatego serdecznie Państwa zapraszamy do malowniczej Jeleniej Góry już za dwa miesiące, 10 - 12 lipca, aby świętować wspólnie rundę Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, Pucharu Łużyc pod dyrekcją Automobilklubu Karkonoskiego" - zakończył Marek Kisiel.

Podobne wiadomości:

WRC: Kubica zaskoczył świat rajdów!

WRC: Kubica zaskoczył świat rajdów!

Aktualności 2014-01-17

Rajdu Krakowskiego nie będzie!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche 911 GT2 RS - nowy rekord na Nurburgring
Porsche 911 GT2 RS - nowy rekord na Nurburgring
Od kilku dni na torze Nuburgring obowiązuje nowy rekord w kategorii samochodów sportowych dopuszczonych do ruchu. Porsche 911 GT2 RS pokonało "północną pętlę" w czasie 6 minut i 47,3 sekundy.