mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > RSMP: Lotos Baltic Cup z ASTO

RSMP: Lotos Baltic Cup z ASTO

7 Rajd Lotos Baltic Cup jest jednym z najciekawszych rajdów samochodowych w sezonie. AutoGuard już po raz kolejny będzie patronować tej imprezie. Firma udostępni podczas realizowanego turnieju system ASTO (AutoGuard Safety Tracking Operation). Rozwiązanie pozwala na kontrolowanie przejazdu wszystkich samochodów biorących udział w rajdzie, zarówno w trakcie odcinków specjalnych, jak również podczas dojazdów.

RSMP: Lotos Baltic Cup z ASTO
W każdym startującym samochodzie zamontowane są urządzenia GPS AutoGuard wraz z modemem GPRS. Sposób działania jest prosty - GPS ustala pozycję i przekazuje dane za pomocą sieci GSM do programu. Aplikacja przetwarza otrzymane dane i natychmiast wyświetla na ekranach komputerów w Centrum Kierowania Rajdem lub dowolnych innym miejscu. Ważne jest to, iż urządzenie GPS wyposażone jest we własne zasilanie i w żadnym stopniu nie ingeruje w instalację elektryczną samochodu. Czas montażu urządzenia w każdym samochodzie wynosi 3-5 minut. Montaż może być dokonany podczas badania kontrolnego i w żaden sposób nie zakłóca procesu przygotowania zawodnika, czy też pojazdu do startu.

7. edycja Rajdu Lotos Baltic Cup rozpocznie się w piątek, 18 lutego o godzinie 17:30, prologiem rozegranym w gdańsko-sopockiej hali ERGO ARENA. Tym samym, o ile dopisze aura, uczestnikom Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski po raz pierwszy od 2007 roku przyjdzie zmierzyć się z rajdem odbywającym się w zimowych warunkach. Właściwa rywalizacja rozpocznie się w sobotni poranek, kiedy to zawodnicy przeniosą się na odcinki specjalne wytyczone w sercu Kaszub - pomiędzy Kartuzami, Szemudem i Linią. Organizatorzy przygotowali sześć prób sportowych (po trzy przypadające na każdy dzień rajdu) o łącznej długości 151 km, spośród których każda pokonywana będzie dwukrotnie. W sobotę, poza uczestnikami RSMP, na trasę wyruszą także kierowcy ścigający się w ramach Rajdowego Pucharu Polski.
Tematy w artykule: RSMP Rajd Lotos Baltic Cup GPS

Podobne wiadomości:

Chuchała rządzi w Świdnicy

Chuchała rządzi w Świdnicy

Aktualności 2014-04-14

Szef sprawdzi Cię przez telefon!

Szef sprawdzi Cię przez telefon!

Technika 2012-09-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.