mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > RSMP: Lotos Baltic Cup z ASTO

RSMP: Lotos Baltic Cup z ASTO

7 Rajd Lotos Baltic Cup jest jednym z najciekawszych rajdów samochodowych w sezonie. AutoGuard już po raz kolejny będzie patronować tej imprezie. Firma udostępni podczas realizowanego turnieju system ASTO (AutoGuard Safety Tracking Operation). Rozwiązanie pozwala na kontrolowanie przejazdu wszystkich samochodów biorących udział w rajdzie, zarówno w trakcie odcinków specjalnych, jak również podczas dojazdów.

RSMP: Lotos Baltic Cup z ASTO
W każdym startującym samochodzie zamontowane są urządzenia GPS AutoGuard wraz z modemem GPRS. Sposób działania jest prosty - GPS ustala pozycję i przekazuje dane za pomocą sieci GSM do programu. Aplikacja przetwarza otrzymane dane i natychmiast wyświetla na ekranach komputerów w Centrum Kierowania Rajdem lub dowolnych innym miejscu. Ważne jest to, iż urządzenie GPS wyposażone jest we własne zasilanie i w żadnym stopniu nie ingeruje w instalację elektryczną samochodu. Czas montażu urządzenia w każdym samochodzie wynosi 3-5 minut. Montaż może być dokonany podczas badania kontrolnego i w żaden sposób nie zakłóca procesu przygotowania zawodnika, czy też pojazdu do startu.

7. edycja Rajdu Lotos Baltic Cup rozpocznie się w piątek, 18 lutego o godzinie 17:30, prologiem rozegranym w gdańsko-sopockiej hali ERGO ARENA. Tym samym, o ile dopisze aura, uczestnikom Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski po raz pierwszy od 2007 roku przyjdzie zmierzyć się z rajdem odbywającym się w zimowych warunkach. Właściwa rywalizacja rozpocznie się w sobotni poranek, kiedy to zawodnicy przeniosą się na odcinki specjalne wytyczone w sercu Kaszub - pomiędzy Kartuzami, Szemudem i Linią. Organizatorzy przygotowali sześć prób sportowych (po trzy przypadające na każdy dzień rajdu) o łącznej długości 151 km, spośród których każda pokonywana będzie dwukrotnie. W sobotę, poza uczestnikami RSMP, na trasę wyruszą także kierowcy ścigający się w ramach Rajdowego Pucharu Polski.
Tematy w artykule: RSMP Rajd Lotos Baltic Cup GPS

Podobne wiadomości:

Chuchała rządzi w Świdnicy

Chuchała rządzi w Świdnicy

Aktualności 2014-04-14

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz z lekką przewagą

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz z lekką...

Aktualności 2012-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.