mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > RSMP: Mocna obsada w Płocku

RSMP: Mocna obsada w Płocku

Czołówka polskich zawodników znalazła się na liście zgłoszeń do tegorocznego Rajdu ORLEN – VIII Rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także Rundy Rajdowego Pucharu Europy FIA Strefy Centralnej. Rajd Orlen odbędzie się w dniach 20-21 września.

RSMP: Mocna obsada w Płocku
Rajd, którego tytularnym sponsorem jest koncern PKN ORLEN odbędzie się dopiero po raz drugi, lecz już w ubiegłym roku został uznany za jedną z lepszych imprez z krajowego rajdowego kalendarza. W tym roku w Płocku wystartują wszyscy zawodnicy z czołówki krajowych mistrzostw, z broniącym tytułu Francuzem Bryanem Bouffier, a także jego rywalami w walce o mistrzowską koronę – Kajetanem Kajetanowiczem oraz Michałem Bębenkiem. Teoretycznie Bouffier już podczas Rajdu ORLEN  może zapewnić sobie zwycięstwo w końcowej klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu. Warunek jest jeden – kierowca Peugeota musi w Płocku przyjechać na metę na pierwszej pozycji.

Zarówno Kajetan Kajetanowicz, jak i triumfator innego tegorocznego szutrowego rajdu – ORLEN Platinum Rajdu Polski – Michał Bębenek, na pewno nie ułatwią Bouffier tego zadania. Obaj bez wątpienia będą chcieli pojawić się na mecie przed Francuzem.

Obok Bryana Bouffier na liście zgłoszeń znalazły się jeszcze cztery załogi startujące samochodami S2000. To Leszek Kuzaj i Craig Parry, Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją, Tomasz Kuchar i Daniel Dymarski oraz Michał Sołowow z Maciejem Baranem. Wszystkie te ekipy pojadą na mazowieckich szutrach takimi samymi samochodami – Peugeot 207.

Na liście zgłoszeń nie zabrakło też zagranicznych załóg.  Ze swoim Subaru Impreza WRX w Płocku pojawi się Litwin Benediktas Vanagas. Także Subaru, tyle że Imprezą N12 będzie ścigał się w Płocku i okolicach słowacki kierowca Michal Riecica.

Łącznie na starcie rajdu w Płocku powinno stanąć pięć samochodów klasy S2000, 15 rajdówek grupy N4. Wśród mocnych osiek start zapowiada już tradycyjnie Piotr Maciejewski w Suzuki Swift S1600. Puchar Citroen C2R2 Challange urósł do 6 załóg.

Grzegorz Gac, dyrektor Rajdu ORLEN:
„Organizacyjnie rajd będzie bez wątpienia stał na bardzo wysokim poziomie. Postaraliśmy się o stworzenie doskonałej infrastruktury zarówno dla uczestników, jak i kibiców, którzy przyjadą do Płocka. Nowa baza rajdu będzie znajdowała się w budynkach PKN Orlen, a więc będziemy mogli korzystać z wielu gotowych rozwiązań i udogodnień. Prawdę mówiąc, teraz nie wyobrażam sobie już innej możliwej lokalizacji”.
Tematy w artykule: RSMP

Podobne wiadomości:

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz z lekką przewagą

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz z lekką...

Aktualności 2012-08-11

Kajetanowicz znów najszybszy w Świdnicy

Kajetanowicz znów najszybszy w Świdnicy

Aktualności 2012-04-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando