mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > RSMP: Nie ma mocnych na Bouffiera!

RSMP: Nie ma mocnych na Bouffiera!

11 zwycięstw oesowych, blisko 2 minuty przewagi nad drugim kierowcą w stawce i 13 punktów przewagi w klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Polski na dwie eliminacje przed końcem sezonu. I choć rajdy są dyscypliną bardzo nieprzewidywalną to chyba już nie wątpi, że po tym co zaprezentował w Rajdzie Karkonoskim Francuz Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000) to on zostanie nowym-starym czempionem polskich odcinków specjalnych.

RSMP: Nie ma mocnych na Bouffiera!
Bouffier odniósł czwarte zwycięstwo w tegorocznych mistrzostwach Polski i po raz czwarty otrzymał punkt bonusowy przyznawany za największą liczbę wygranych odcinków. Francuz wyraźnie dominował na karnonoskich trasach wyprzedzając Kajetana Kajetanowicza (Mitsubishi Lancer) o blisko dwie minuty.

"To był bardzo dobry rajd i jestem bardzo szczęśliwy z powodu naszego teamu" - powiedział Bryan Bouffier. "Wykonał ciężką pracę po Barum Rally, miał tylko dwa dni na przygotowanie samochodu i jak widzieliśmy, spisał się perfekcyjnie. Nie mieliśmy żadnych problemów z naszym Peugeotem. Bardzo dobrze wyczuwałem samochód. Mimo ciążącej na nas dużej presji, wynik jest bardzo dobry dla sytuacji w mistrzostwach. Bardzo się cieszę, że każdorazowo nasze nazwisko widniało na czele wyników oesów. Nie było powodu, żeby cisnąć? Ale był powód, by wywierać presję na naszego Peugeota!" - dodał.

Trzecie miejsce, po udanym ataku na ostatnim odcinku specjalnym, zajął Tomasz Kuchar (Peugeot 207 S2000) wyprzedzając minimalnie Michała Bębenka (Mitsubishi Lancer).

Na siódmym odcinku specjalnym rajdu doszło w niedzielę do groźnego wypadku. Samochód załogi Sebastian Frycz, Jacek Rathe wypadł z drogi i z dużą prędkością uderzył w drzewo, a następnie zaczął się palić. Zawodnicy samodzielnie opuścili auto, a na miejscu pojawiły się służby ratunkowe i straż pożarna. Obydwaj zawodnicy zostali zabrani do Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze. Jak poinformował rzecznik rajdu Michał Wojdan na szczęście ani kierowca ani pilot nie doznali groźnych obrażeń i są tylko mocno poobijani. Rajdowe auto doszczętnie spłonęło.

Po siedmiu rajdach zaliczanych do MP francuski kierowca Peugeota ma 13 punktów przewagi nad Kajetanem Kajetanowiczem i 18 nad Bębenkiem. Do zakończenia sezonu 2008 pozostały jeszcze dwa rajdy - Orlen i Dolnośląski.

Klasyfikacja końcowa Rajdu Karkonoskiego:
01 Bryan Bouffier
Peugeot 207 S2000  1:44.36,7
02 Kajetan Kajetanowicz Mitsubishi Lancer Evo IX
 +1.58,1
03 Tomasz Kuchar Peugeot 207 S2000  +2.33,2
04 Michał Bębenek Mitsubishi Lancer Evo IX
 +2.37,3
05 Paweł Dytko Mitsubishi Lancer Evo IX
 +4.04,7
06 Patrik Flodin Subaru Impreza N14  +5.20,0
07 Tomasz Czopik Mitsubishi Lancer Evo IX
 +5.22,7
08 Andrzej Mancin Mitsubishi Lancer Evo VIII
 +7.42,1

Podobne wiadomości:

Sołowow:

Sołowow: "Najlepszy rajd asfaltowy w Polsce"

Aktualności 2011-06-13

Bębenek przed Rajdem Karkonoskim

Bębenek przed Rajdem Karkonoskim

Aktualności 2011-06-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.