mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > RSMP: Przełamania i sensacje

RSMP: Przełamania i sensacje

Lepszego początku rajdowego sezonu nie można było sobie wyobrazić. Rajd Magurski obfitował w wiele sensacji i przełomów. Godną odnotowania jest z pewnością wygrana wielokrotnego Mistrza Polski Leszka Kuzaja. Pierwsza na polskich odcinkach specjalnych od blisko 1,5 roku.

RSMP: Przełamania i sensacje
Kierowca Subaru Impreza pilotowany przez Walijczyka Craiga Parry objął prowadzenie w 4. Platinum Rajdzie Magurskim tuż przed końcem pierwszego etapu. Drugiego dnia kontrolował sytuację choć jak sam przyznał zwycięstwo nie przyszło gładko. Co warte uwagi Kuzaj po raz pierwszy w karierze wygrał rajd zaliczany do klasyfikacji RSMP nie zapisując na swoje konto zwycięstwa na żadnym odcinku specjalnym!

„Powrót na oesy po ubiegłorocznym sezonie, obfitującym w niepowodzenia, z pewnością nie był łatwy. Dodatkowo nasza pozycja startowa nie ułatwiała nam zadania. Pierwszy dzień był niezwykle trudny ze względu na mgłę i stale nawiewany śnieg, przez co droga była w wielu miejscach niewidoczna. Często musieliśmy rozbijać śnieg i przecierać trasę. Podobnie było również w sobotę, gdzie jako pierwszy samochód startowy robiliśmy ślad. Niestety nie ustrzegłem się błędów. Na OS3 eksperyment z nowymi oponami kosztował mnie 0,5 min straty. Trzykrotnie musiałem cofać, więc był to dla mnie dość stresujący dzień. Oczywiście bardzo się cieszę z wygranej i mam nadzieję, że ten rajd przerwał zeszłoroczną złą passę. Jestem bardzo zadowolony z pracy z moim pilotem, Craigiem Parry i myślę, że stanowimy doskonały duet” – powiedział Leszek Kuzaj.

Sonda Który kierowca zdobędzie MŚ WRC 2008?
Sebastien Loeb
32.38 %
Dani Sordo
4.76 %
Mikko Hirvonen
12.38 %
Petter Solberg
14.29 %
Jari-Matti Latvala
7.62 %
Toni Gardemeister
15.24 %
Chris Atkinson
10.48 %
inny
2.86 %
Jeszcze więcej powodów do zadowolenia może mieć Łukasz Sztuka. Nieobecny w regularnych startach od kilku sezonów na rajdowym podwórku kierowca z Wisły, który w Rajdzie Magurskim startował Mitsubishi Lancerem Evo IX sensacyjnie wywalczył drugie miejsce, meldując się na mecie w Gorlicach ze stratą 21,1 s. do Kuzaja. Sztuka na dwóch ostatnich odcinkach imprezy musiał odpierać wściekłe ataki kolejnej rewelacji rajdu, Mariusza Steca (Mitsubishi Lancer Evo IX), który zajął trzecie miejsce tracąc do niego jedynie 2,2 s. Dla Steca to ostatnie miejsce na podium jest jak dotąd życiowym wynikiem.

Na czwartym miejscu zawody ukończył Kajetan Kajetanowicz (Mitsubishi Lancer Evo IX) pilotowany przez doświadczonego Macieja Wisławskiego. Piątą pozycję zajął Michał Kościuszko - jedyny z punktujących kierowców startujących autem klasy S2000. Zeszłoroczny zwycięzca Rajdu Magurskiego i aktualny Wicemistrz Polski, wrocławianin Tomasz Kuchar (Subaru Impreza) tym razem dojechał na miejscu szóstym. Dwie ostatnie punktowane lokaty przypadły kolejno Pawłowi Dytko (Mitsubishi Lancer Evo VIII) [czytaj BLOG Pawła Dytko!] oraz jego podopiecznemu startującego w barwach: "Team O8" Kamilowi Butrukowi (także Evo VIII).

4. Platinum Rajd Magurski był również eliminacją otwierającą tegoroczny sezon kierowców startujących w Pucharze PZM. Zwycięzcą pierwszej rundy został Jarosław Szeja jadący Renault Clio (A7). Drugie miejsce przypadło Piotrowi Baranowi, a 0,1 s.(!) za nim dojechał Rafał Szebla.

Klasyfikacja końcowa 4. Platinum Rajdu Magurskiego:

01. Kuzaj L./Parry C.  Subaru Impreza 1:47:15,8
02. Sztuka Ł./Kurzeja Ł. Mitsubishi Lancer Evo IX +21,1
03. Stec M./Gruszka Z. Mitsubishi Lancer Evo IX +23,3
04. Kajetanowicz K./Wisławski M. Mitsubishi Lancer Evo IX +35,6
05. Kościuszko M./Szczepaniak M. Fiat Punto Abarth S2000 +43,8
06. Kuchar T./Dymurski D. Subaru Impreza
 +51,8
07. Dytko P./Dytko T. Mitsubishi Lancer Evo VIII +1:46,4
08. Butruk K./Wilk M. Mitsubishi Lancer Evo VIII +5:12,3
09. Małyszczycki M./Baran J. Fiat Punto Abarth S2000 +7:18,3
10. Staniszewski Z./Boba B. Mitsubishi Lancer Evo IX +7:54,9

Podobne wiadomości:

Felix Baumgartner: Czy wiecie że?

Felix Baumgartner: Czy wiecie że?

Aktualności 2012-10-15

Rajd Dolnośląski: Bouffier z jedynką

Rajd Dolnośląski: Bouffier z jedynką

Aktualności 2011-08-26

Komentuj:

~magnus 2008-02-06

hołek i tak był slabyyy

~fan 2008-02-05

szkoda ze juz Holek nie jezdzi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando