mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > RSMP: Rajd Dolnośląski wyłoni mistrzów

RSMP: Rajd Dolnośląski wyłoni mistrzów

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski weszły w decydującą fazę. Zbliżający się wielkimi krokami Rajd Dolnośląski (Kłodzko, 8-10 października) przyniesie ostateczne rozstrzygnięcia sezonu 2009. Przed końcową rundą możliwych scenariuszy jest wiele, co niezwykle podgrzewa atmosferę przed startem.

RSMP: Rajd Dolnośląski wyłoni mistrzów
Rozegrany ostatnio na płockich trasach Rajd Orlen nie przyniósł ostatecznych odpowiedzi na to, kto w tym roku ukończy sezon jako nowy Mistrz Polski. Wręcz przeciwnie, płockie szutry zagęściły sytuację w czołówce, głównie dzięki znakomitej dyspozycji Leszka Kuzaja jadącego w Peugeocie 207 S2000. Popularny „Kuzi” pokazał wielką sportową klasę i „ustrzelił dublet”, wygrywając obydwa dni zawodów. Trzeba dodać, że zdarzyło mu się to już nie pierwszy raz w tym sezonie.

Podwójne zwycięstwo dało krakowskiemu kierowcy podstawy do tego, by myśleć o walce o najwyższy stopień podium klasyfikacji generalnej. Kuzaj ma w tej chwili na swoim koncie 102 punkty, co daje mu 3 miejsce. 120 punktów uzbierał Tomasz Kuchar (Peugeot 207 S2000), dzięki czemu obecnie plasuje się na drugim miejscu, ze stratą zaledwie 3 oczek do lidera. To niewiele, zważywszy na to, że kierowca z Wrocławia całkiem dobrze zna kłodzkie oesy.

– "O wszystkim decydować będzie Rajd Dolnośląski! A ja na asfaltach czuję się znacznie lepiej niż na szutrach... Będę się starał i obiecuję, że zrobię wszystko co tylko mogę, żeby tytuł został w Polsce" – zapewniał po Orlenie Kuchar.

Prowadzący w klasyfikacji generalnej Bryan Bouffier, jadący w Mitsubishi Lancer Evo IX z pewnością łatwo nie da wyrwać sobie pierwszego miejsca w tabeli. Po pechowym występie na Orlenie szansę na podium oddaliły się od Kajetana Kajetanowicza i Michała Sołowowa, którzy aby myśleć o medalu, muszą liczyć na potknięcie któregoś z trzech kierowców otwierających stawkę.

Przedostatnia runda RSMP zagęściła także sytuację w czołówce tabeli popularnej „ośki”. Po trudnym dla siebie okresie, spowodowanym wypadkiem podczas Rajdu Polski, w wielkim stylu na trasy powrócił Janek Chmielewski z NEO – Rosetex Rally Team. Młody krakowski kierowca Citroena C2-R2 MAX, po absencji w Rajdzie Rzeszowskim, odbudował samochód i pewność siebie, co przypieczętował zwycięstwem w Płocku. O pechu natomiast mogą mówić bracia Dobrowolscy, którzy występu w Płocku z pewnością nie zaliczą do udanych. Pomimo zwycięstwa pierwszego dnia nie udało im się dokończyć rajdu z powodu uszkodzenia chłodnicy już na pierwszym oesie drugiego etapu. Stracili tym samym kilka tak bardzo cennych na finiszu punktów. Obecnie zajmują drugie miejsce w klasyfikacji, z trzema punktami straty do dobrze dysponowanych w tym sezonie Tomasza Porębskiego i Tomasza Spurka.

Warto pamiętać o tym, że każdy z teamów na koniec sezonu musi odpisać od ogólnej liczby punktów jeden z rajdów. To przy aktualnym układzie tabeli najbardziej na rękę jest Jankowi Chmielewskiemu, który nie startował w Rajdzie Rzeszowskim i jako jedyny odpisując „zero”, nie straci żadnych punktów.

W tym roku Rajd Dolnośląski wyłoni zatem zwycięzcę całorocznych zmagań najlepszych kierowców w kraju. Walka o tytuły mistrzowski będzie toczyła się do ostatniego oesu, co gwarantuje spore emocje. Czy Leszkowi Kuzajowi uda się powtórzyć sukces z Płocka? Czy Tomasz Kuchar spełni obietnicę i puchar MP zostanie w kraju? Czy może jednak Bouffier pokaże, że niezależnie czy za kierownicą Peugeota czy Mitsubishi, na polskich drogach nie ma sobie równych? Wiele pytań, wiele możliwych odpowiedzi.

Podobne wiadomości:

Skoda Fabia S2000 - rajdowy dominator

Skoda Fabia S2000 - rajdowy dominator

Aktualności 2016-05-30

Chuchała rządzi w Świdnicy

Chuchała rządzi w Świdnicy

Aktualności 2014-04-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.