mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > RSMP: Rajd Orlen dla Hołka, tytuł dla Bouffiera

RSMP: Rajd Orlen dla Hołka, tytuł dla Bouffiera

Krzysztof Hołowczyc wygrał Rajd Orlen, ósmą eliminację rajdowych mistrzostw Polski. Drugie miejsce zajął Francuz Bryan Bouffier, który w Płocku na jedną rundę przed końcem sezonu zapewnił sobie tytuł mistrzowski. Po długiej nieobecności na podium, na trzecim miejscu dojechał Michał Sołowow. Wszyscy trzej kierowcy startowali w Peugeotach 207 S2000.

RSMP: Rajd Orlen dla Hołka, tytuł dla Bouffiera
Hołowczyc objął prowadzenie po pierwszym odcinku specjalnym. Z pięciu sobotnich OS-ów kierowca z Olsztyna wygrał cztery, na jednym triumfował Leszek Kuzaj (Peugeot 207 S2000). Drugi dzień rajdu nie był jednak dla Kuzaja udany. Na pierwszym odcinku dnia miał wypadek. Pięć kilometrów po starcie wypadł z drogi, uderzając w ścianę młyna wodnego. Auto zostało poważnie uszkodzone, ale ani Kuzajowi ani jego walijskiemu pilotowi Craigowi Perry na szczęście nic się nie stało.

Po pierwszym dniu Bryan Bouffier zajmował trzecią lokatę ze stratą 26 s do prowadzącego Hołowczyca. W niedzielę Francuz pojechał szybciej, wygrał trzy z sześciu odcinków i awansował na drugie miejsce zapewniając sobie tym samym tryumf w łącznej klasyfikacji RSMP. Nowy-stary Mistrz Polski zdobył w tym sezonie 60 punktów. Drugi w generalce Kajetan Kajetanowicz, który w Rajdzie Orlen zajął czwarte miejsce ma ich 44, zaś trzeci Michał Bębenek 37.

Do końca obecnego sezonu pozostała już tylko jedna eliminacja. W dniach 10-11.10 na terenie Ziemii Kłodzkiej rozegrany zostanie Rajd Dolnośląski, który wraca do kalendarza RSMP po kilkuletniej przerwie.
Tematy w artykule: RSMP Rajd Orlen 2008

Podobne wiadomości:

Chuchała rządzi w Świdnicy

Chuchała rządzi w Świdnicy

Aktualności 2014-04-14

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz coraz bliżej tytułu

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz coraz bliżej...

Aktualności 2012-08-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Insignia GSi - powrót do korzeni
Opel Insignia GSi - powrót do korzeni
Niemiecki producent zapowiada powrót do stosowanego kiedyś oznaczenia GSi na usportowionych wersjach modeli. Pierwszym samochodem z tej serii jest nowy Opel Insignia, który zadebiutuje podczas salonu we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech