mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > RSMP: Sołowow się nastraja

RSMP: Sołowow się nastraja

W piątek i sobotę 3-4 lipca, Cersanit Rally Team intensywnie przygotowywał się do dwóch najbliższych rajdów: Karkonoskiego (Mistrzostwa Polski) i Bułgarii (Mistrzostwa Europy).

RSMP: Sołowow się nastraja
W czasie dwudniowej sesji treningowej w Rajbrocie oraz w Mucharzu w Małopolsce, Michał Sołowow i Maciek Baran testowali ustawienia zawieszenia i dyferencjałów w Peugeocie 207 S2000, a także dobór opon na różne nawierzchnie i warunki pogodowe. W ciągu dwóch dni zawodnicy CRT pokonali ponad 200 kilometrów testowych w różnych warunkach. 
- "W Rajbrocie, gdzie nawierzchnia jest nierówna i bardzo dziurawa sprawdzaliśmy kilka rodzajów zawieszenia: amortyzatorów, sprężyn oraz dyferencjałów. Podobnych warunków spodziewamy się w Karkonoszach, stąd wybór tego miejsca" - powiedział Michał Sołowow. - "Po naszych ostatnich doświadczeniach z rajdów Chorwacji i Ypres, gdzie aura była bardzo zmienna, postanowiliśmy również poświęcić trochę czasu na testy opon. Mieliśmy szczęście, bo akurat pogoda w Rajbrocie była w „kratkę”. Świeciło słońce, potem padał deszcz, więc mogliśmy wypróbować kilka rodzajów opon i połączyć to z  innymi parametrami samochodu przygotowanego do takich warunków. Z kolei w Mucharzu, gdzie asfalty są bardziej równe i zbliżone pod względem przyczepności do charakterystyki dróg w Bułgarii, skupiliśmy się głównie na testach zawieszenia. Oba rajdy chcielibyśmy wygrać, dlatego zdecydowaliśmy się na tak intensywny trening. Oczywiście, każde zawody to loteria, ale myślę, że zrobiliśmy znaczący krok do przodu. Jestem zadowolony. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować testy" – zakończył kielecki kierowca.

Rajd Karkonoski – III runda RSMP zostanie rozegrany w dniach 11-12 lipca w okolicach Jeleniej Góry. Tydzień później Michał i Maciek, liderzy klasyfikacji rajdowych Mistrzostw Europy wystartują w Rajdzie Bułgarii – V rundzie europejskiego czempionatu.

Podobne wiadomości:

Rajd Rzeszowski: Viana w Open, Grzyb w RSMP

Rajd Rzeszowski: Viana w Open, Grzyb w RSMP

Aktualności 2012-08-09

Śnieżna lekcja dla Kubicy

Śnieżna lekcja dla Kubicy

Aktualności 2014-02-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.