mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > RSMP: Szutry Kajetanowicza

RSMP: Szutry Kajetanowicza

Kajetan Kajetanowicz jadący w barwach Subaru Poland Rally Team zwyciężył w drugiej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 6. Rajdzie Lotos Baltic Cup. Kolejne miejsca w rozgrywanych na Kaszubach zawodach zajęli Leszek Kuzaj i Michał Sołowow.

RSMP: Szutry Kajetanowicza
Tegoroczny Lotos Baltic Cup okazał się dla rajdowców trudnym wyzwaniem. Na kaszubskich szutrach najlepiej odnalazł się Kajetan Kajetanowicz. Popularny „Kajto” sprawił swoim kibicom niespodziankę i nie dał szans rywalom, zwyciężając w pierwszym dniu, a także w całym rajdzie. W klasyfikacji generalnej za Kajetanowiczem, ze stratą +33,3 s uplasował się Leszek Kuzaj. Na trzeciej pozycji zameldował się Michał Sołowow.


Prowadzący w klasyfikacji generalnej RSMP przed startem w Gdańsku Tomasz Kuchar zanotował dopiero czwarty czas rajdu, co jednak pozwoliło mu na utrzymanie pozycji lidera w „generalce”. O trudnych warunkach na odcinkach na własnej skórze przekonał się aktualny Mistrz Polski Bryan Bouffier. Francuz w pierwszym dniu wypadł z trasy i stracił sporo czasu, gdy jego samochód ugrzązł w rowie. Bouffier wprawdzie zwyciężył w drugim dniu, ale przez ten incydent ukończył cały rajd na dziewiątej pozycji.

Po bardzo ciekawym Lotos Baltic Cup przyszedł czas na jedną z najważniejszych imprez motoryzacyjnych w naszym kraju - 67. Rajd Polski. Już w dniach 4-6 czerwca na mazurskich szutrach pretendenci do tytułów w RSMP wystartują po raz trzeci w tym sezonie. Czy Tomasz Kuchar utrzyma pozycję lidera w klasyfikacji generalnej? Z pewnością nie będzie mu łatwo, mając za plecami tak doświadczonych zawodników jak Leszek Kuzaj i Michał Sołowow. Spore szanse ma także Kajetan Kajetanowicz, który w Gdańsku potwierdził swoją klasę. Należy liczyć się z dobrym wynikiem Krzysztofa Hołowczyca, zawsze groźnego na Mazurach. Do tego trzeba dopisać wymagającą stawkę zagranicznych rywali, bo Rajd Polski jest w tym sezonie wliczany do Mistrzostw Europy.

Podobne wiadomości:

Polacy zdominowali nie tylko siatkarskie mistrzostwa

Polacy zdominowali nie tylko siatkarskie...

Aktualności 2014-09-22

Chuchała rządzi w Świdnicy

Chuchała rządzi w Świdnicy

Aktualności 2014-04-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Oficjalna prezentacja nowego Porsche Cayenne odbędzie się już 29 sierpnia, ale na kilka dni przed premierą wyciekły zdjęcia prezentujące nadwozie i wnętrze nowego SUV-a.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic