mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > RSMP: Szutry Kajetanowicza

RSMP: Szutry Kajetanowicza

Kajetan Kajetanowicz jadący w barwach Subaru Poland Rally Team zwyciężył w drugiej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 6. Rajdzie Lotos Baltic Cup. Kolejne miejsca w rozgrywanych na Kaszubach zawodach zajęli Leszek Kuzaj i Michał Sołowow.

RSMP: Szutry Kajetanowicza
Tegoroczny Lotos Baltic Cup okazał się dla rajdowców trudnym wyzwaniem. Na kaszubskich szutrach najlepiej odnalazł się Kajetan Kajetanowicz. Popularny „Kajto” sprawił swoim kibicom niespodziankę i nie dał szans rywalom, zwyciężając w pierwszym dniu, a także w całym rajdzie. W klasyfikacji generalnej za Kajetanowiczem, ze stratą +33,3 s uplasował się Leszek Kuzaj. Na trzeciej pozycji zameldował się Michał Sołowow.


Prowadzący w klasyfikacji generalnej RSMP przed startem w Gdańsku Tomasz Kuchar zanotował dopiero czwarty czas rajdu, co jednak pozwoliło mu na utrzymanie pozycji lidera w „generalce”. O trudnych warunkach na odcinkach na własnej skórze przekonał się aktualny Mistrz Polski Bryan Bouffier. Francuz w pierwszym dniu wypadł z trasy i stracił sporo czasu, gdy jego samochód ugrzązł w rowie. Bouffier wprawdzie zwyciężył w drugim dniu, ale przez ten incydent ukończył cały rajd na dziewiątej pozycji.

Po bardzo ciekawym Lotos Baltic Cup przyszedł czas na jedną z najważniejszych imprez motoryzacyjnych w naszym kraju - 67. Rajd Polski. Już w dniach 4-6 czerwca na mazurskich szutrach pretendenci do tytułów w RSMP wystartują po raz trzeci w tym sezonie. Czy Tomasz Kuchar utrzyma pozycję lidera w klasyfikacji generalnej? Z pewnością nie będzie mu łatwo, mając za plecami tak doświadczonych zawodników jak Leszek Kuzaj i Michał Sołowow. Spore szanse ma także Kajetan Kajetanowicz, który w Gdańsku potwierdził swoją klasę. Należy liczyć się z dobrym wynikiem Krzysztofa Hołowczyca, zawsze groźnego na Mazurach. Do tego trzeba dopisać wymagającą stawkę zagranicznych rywali, bo Rajd Polski jest w tym sezonie wliczany do Mistrzostw Europy.

Podobne wiadomości:

Subaru Poland Rally Team gotowy do walki

auto motor i sport 0000-00-00

Polacy zdominowali nie tylko siatkarskie mistrzostwa

Polacy zdominowali nie tylko siatkarskie...

Aktualności 2014-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autosan chce sprzedawać gaz
Autosan chce sprzedawać gaz
Władze spółki Autosan szukają sposobów na zwiększenie przychodów i atrakcyjności oferty. Polski producent autobusów poinformował o zawarciu porozumienia z największym dostawcą gazu w Polsce – grupą PGNiG.