mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > RSMP: Wirtualny kibic w Elmot-Krause

RSMP: Wirtualny kibic w Elmot-Krause

W najbliższy weekend 23-25 kwietnia odbędzie 38. Rajd Elmot– Krause 2010, który będzie pierwszą eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Fani rajdu będą mogli go śledzić w Internecie za pomocą aplikacji ,,Wirtualny Kibic”.

RSMP: Wirtualny kibic w Elmot-Krause
Umożliwią to urządzenia GPS firmy AutoGuard oraz serwis internetowy ,,Wirtualny Kibic" stworzony wspólnie z Go-Rally. Rajd Elmot- Krause organizowany jest od 1972 roku, tegoroczna rywalizacja rozpocznie się w Modliszowie, a zakończy się w Ludwikowicach na Dolnym Śląsku. Rajd wraz z oesami w Górach Sowich należy do najbardziej nieprzewidywalnych rajdów samochodowych w Polsce. Trasa rywalizacji jest bardzo trudna technicznie, niejednolita, często wąska i śliska, dlatego też wymaga od zawodników ogromnych umiejętności. Dodatkową niespodziankę może stanowić pogoda, która może się zmieniać i wpływać na przebieg rajdu. Udział w starciu na Dolnym Śląsku zgłosiło 60 załóg, z których zdecydowana większość to polskie drużyny.

Wirtualny Kibic to aplikacja dzięki, której fani sportów samochodowego, którzy nie mogą zjawić się na imprezie mogą ją obserwować w Internecie. AutoGuard we współpracy z Go-Rally, wydawcą portalu Autoklub.pl, uruchomili projekt o nazwie Wirtualny Kibic. Firma AutoGuard, producent systemów do monitoringu i zarządzania pojazdami, dostarczyła mapy rajdu oraz urządzenia GPS, a Go-Rally przygotowało system prezentacji danych. Aplikacja pozwala obserwować na ekranie monitora pozycję wszystkich samochodów biorących udział w rajdzie. Każda „rajdówka" będzie wyposażona w urządzenie monitorujące wraz z modemem GPRS. System GPS lokalizuje pojazd i przekazuje dane za pomocą sieci GSM do Centrum Monitorowania AutoGuard. Dane są następnie przetwarzane i natychmiast wyświetlane w witrynie internetowej. Dzięki integracji aplikacji Wirtualny Kibic z systemem wyników on-line, realizowanym przez Go-rally, natychmiast po osiągnięciu mety obok ikony samochodu wyświetlany będzie czas jaki załoga osiągnęła na odcinku specjalnym.

System nie stanowi tylko atrakcji dla kibiców, ale również podnosi poziom bezpieczeństwa uczestników rajdu. Organizatorzy imprezy dzięki stałemu monitoringowi będą mogli, w razie wypadku, błyskawicznie zlokalizować pojazd i udzielić pomocy. Aplikacja ułatwi również pracę sędziów, którzy na bieżąco będą mogli ustalić wszelkie przypadki zjechania z wyznaczonej trasy.

Wszystkich kibiców Rajdu Elmot zapraszamy do obserwowania zmagań zawodników na www.wirtualnykibic.pl
Tematy w artykule: Rajd Elmot-Krause 2010

Podobne wiadomości:

Rajd Elmot: Kuzaj przegrał zwycięstwo już na starcie

Rajd Elmot: Kuzaj przegrał zwycięstwo już na...

Aktualności 2010-04-27

Sołowow: Kuchar wszystkich zdemolował

Sołowow: Kuchar wszystkich zdemolował

Aktualności 2010-04-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando