mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > RSMP: Wracają "wurce"!

RSMP: Wracają "wurce"!

PZM zatwierdził wczoraj rajdowe regulaminy na rok 2009 - informuje portal Autoklub.pl. W RSMP punktowany będzie oddzielnie każdy dzień rajdu. Wprowadzono klasę Open, w której mogą startować samochody WRC!

RSMP: Wracają
Każda runda RSMP składać się będzie z Dnia 1 i Dnia 2. W przypadku łączonych rund z Rajdowym Pucharem Polski, pucharowicze startują drugiego dnia. Różnica w długości odcinków specjalnych pomiędzy dniami nie może przekroczyć 20% całkowitej długości oesów. Jeżeli organizator przewiduje superoes w przeddzień Dnia 1, prolog będzie zaliczany do tego dnia - czytamy dalej na stronach portalu Autoklub.pl.W każdym dniu, w generalce punktuje się według klucza 15-12-10-8-6-5-4-3-2-1. Dodatkowo za cały rajd, pierwsza piątka otrzyma bonusowe punkty 5-4-3-2-1. Zawodnik korzystający z SupeRally w Dniu 1 lub 2 nie otrzymuje punktów za ten dzień. Zawodnik, który złożył formularz wycofania w Dniu 2, nie otrzymuje punktów za Dzień 1.

W porównaniu z poprzednią wersją regulaminu RSMP, dodatkowo dopuszczono grupę R oraz grupę Open. W tej ostatniej (punktacja wyłącznie w grupie), znajdą się samochody A8 łącznie z WRC, samochody N4+, które mogą posiadać A-grupową zwężkę, Kit Cary ponad 1600 oraz samochody GT.

Pucharowa seria zmieniła nazwę - na Rajdowy Puchar Polski. W generalce i klasach zmieniono klucz przyznawania punktów na 15-12-10-8-6-5-4-3-2-1. W grupie A dołączono klasę Astra.

Trzeci zatwierdzony regulamin dotyczy Rajdowego Debiutu (RD-3L). Zmieniono łączną długość oesów w trzech typach rajdów - na 10 km (O1), 20 km (O2) i 30 km (O3) z 10-procentową tolerancją.
Tematy w artykule: Rajd Polski RSMP

Podobne wiadomości:

Bogata historia polskiej rundy WRC

Bogata historia polskiej rundy WRC

Aktualności 2014-06-25

Skoda powraca na mazurskie szutry

Skoda powraca na mazurskie szutry

Aktualności 2016-06-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.