mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > RSMP: Wracają "wurce"!

RSMP: Wracają "wurce"!

PZM zatwierdził wczoraj rajdowe regulaminy na rok 2009 - informuje portal Autoklub.pl. W RSMP punktowany będzie oddzielnie każdy dzień rajdu. Wprowadzono klasę Open, w której mogą startować samochody WRC!

RSMP: Wracają
Każda runda RSMP składać się będzie z Dnia 1 i Dnia 2. W przypadku łączonych rund z Rajdowym Pucharem Polski, pucharowicze startują drugiego dnia. Różnica w długości odcinków specjalnych pomiędzy dniami nie może przekroczyć 20% całkowitej długości oesów. Jeżeli organizator przewiduje superoes w przeddzień Dnia 1, prolog będzie zaliczany do tego dnia - czytamy dalej na stronach portalu Autoklub.pl.W każdym dniu, w generalce punktuje się według klucza 15-12-10-8-6-5-4-3-2-1. Dodatkowo za cały rajd, pierwsza piątka otrzyma bonusowe punkty 5-4-3-2-1. Zawodnik korzystający z SupeRally w Dniu 1 lub 2 nie otrzymuje punktów za ten dzień. Zawodnik, który złożył formularz wycofania w Dniu 2, nie otrzymuje punktów za Dzień 1.

W porównaniu z poprzednią wersją regulaminu RSMP, dodatkowo dopuszczono grupę R oraz grupę Open. W tej ostatniej (punktacja wyłącznie w grupie), znajdą się samochody A8 łącznie z WRC, samochody N4+, które mogą posiadać A-grupową zwężkę, Kit Cary ponad 1600 oraz samochody GT.

Pucharowa seria zmieniła nazwę - na Rajdowy Puchar Polski. W generalce i klasach zmieniono klucz przyznawania punktów na 15-12-10-8-6-5-4-3-2-1. W grupie A dołączono klasę Astra.

Trzeci zatwierdzony regulamin dotyczy Rajdowego Debiutu (RD-3L). Zmieniono łączną długość oesów w trzech typach rajdów - na 10 km (O1), 20 km (O2) i 30 km (O3) z 10-procentową tolerancją.
Tematy w artykule: Rajd Polski RSMP

Podobne wiadomości:

Hyundai Motorsport - jak 5 osób rozkręciło zespół rajdowy

Hyundai Motorsport - jak 5 osób rozkręciło...

Aktualności 2015-07-01

Rajd Polski 2009 – pierwsze szczegóły

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.