mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > RX-8 Hydrogen RE na drogach

RX-8 Hydrogen RE na drogach

Mazda RX-8 Hydrogen RE, która dysponuje wodorowo-benzynowym napędem, została dopuszczona do ruchu w Japonii. Pierwsze dwa egzemplarze trafią do klientów pod koniec marca.

RX-8 Hydrogen RE na drogach

Auta te zostaną wyleasingowane dwóm japońskim firmom z branży energetycznej. Pod koniec roku kolejnych dziesięć zostanie przekazanych w użytkowanie, mi.n. prefekturze Hiroshima oraz innym lokalnym samorządom.

Miesięczny koszt wzięcia w leasing jednego modelu wodorowego RX-8 wynosi 420.000 jenów (ok. 3,5 tys. USD). To i tak o prawie połowę mniej niż w przypadku wodorowych modeli marek Toyota czy Honda. Mazda RX-8 Hydrogen RE, która pozwala kierowcy na wybór pomiędzy zasilaniem benzynowym a wodorowym, ma zasięg ok. 650 km.

Historia samochodów marki Mazda napędzanych paliwem wodorowym sięga 1991 roku, kiedy to pojawił się pierwszy taki model - HR-X. Już po dwóch latach pojawił się jego następca - HR-X2, na podstawie którego powstała testowa wersja MX-5 z tego typu napędem. W 1997 r. pojawił się model Demio (Mazda2) FC-EV, a w 2001 Premacy FC-EV. Wodorowa Mazda RX-8 pierwsze testy odbywała już w 2003, jednak od 2004 r. dysponuje mieszanym napędem wodorowo-benzynowym.

Czytaj także:
Rekordowa Mazda RX-8 (2005-10-05)


Podobne wiadomości:

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Aktualności 2016-12-21

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Premiery 2016-11-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.