Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > RX-8 Hydrogen RE na drogach

RX-8 Hydrogen RE na drogach

Mazda RX-8 Hydrogen RE, która dysponuje wodorowo-benzynowym napędem, została dopuszczona do ruchu w Japonii. Pierwsze dwa egzemplarze trafią do klientów pod koniec marca.

RX-8 Hydrogen RE na drogach

Auta te zostaną wyleasingowane dwóm japońskim firmom z branży energetycznej. Pod koniec roku kolejnych dziesięć zostanie przekazanych w użytkowanie, mi.n. prefekturze Hiroshima oraz innym lokalnym samorządom.

Miesięczny koszt wzięcia w leasing jednego modelu wodorowego RX-8 wynosi 420.000 jenów (ok. 3,5 tys. USD). To i tak o prawie połowę mniej niż w przypadku wodorowych modeli marek Toyota czy Honda. Mazda RX-8 Hydrogen RE, która pozwala kierowcy na wybór pomiędzy zasilaniem benzynowym a wodorowym, ma zasięg ok. 650 km.

Historia samochodów marki Mazda napędzanych paliwem wodorowym sięga 1991 roku, kiedy to pojawił się pierwszy taki model - HR-X. Już po dwóch latach pojawił się jego następca - HR-X2, na podstawie którego powstała testowa wersja MX-5 z tego typu napędem. W 1997 r. pojawił się model Demio (Mazda2) FC-EV, a w 2001 Premacy FC-EV. Wodorowa Mazda RX-8 pierwsze testy odbywała już w 2003, jednak od 2004 r. dysponuje mieszanym napędem wodorowo-benzynowym.

Czytaj także:
Rekordowa Mazda RX-8 (2005-10-05)


Podobne wiadomości:

Mazda MX-5 RF - ruszyła produkcja

Mazda MX-5 RF - ruszyła produkcja

Aktualności 2016-10-06

Mazda MX-5 po tuningu BBR

Mazda MX-5 po tuningu BBR

Aktualności 2016-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Fabia od Carlex Design
Skoda Fabia od Carlex Design
Polska firma Carlex Design znów zaskakuje i tym razem przedstawia swoją wizję wnętrza Skody Fabii. Naszym zdanie wygląda "szałowo", sprawdź sam!
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj