mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Radykalne zmiany w Land/Range Roverach

Radykalne zmiany w Land/Range Roverach

Nadchodząca generacja Land/Range Rovera zaskoczy pewnie nie tylko fanów tej marki. Brytyjski producent samochodów sportowo-rekreacyjnych zamierza bowiem wkroczyć na zupełnie nową ścieżkę designu wraz ze swoimi modelami. Pierwszym krokiem ku temu, będzie całkowite odseparowanie obu marek.

Radykalne zmiany w Land/Range Roverach

Producent zamierza nadać markom całkowicie nowy, odróżniający je całkowicie wygląd. Celem tego jest zwiększenie rozpoznawalności marek z osobna, co w przyszłości pozwoli na lepsze pokrycie segmentu SUV, a także efektywnego zwiększenia sprzedaży. Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie tego zadania będzie Gerry McGovern, który w połowie lat dziewięćdziesiątych był już szefem studia projektowego w Land Roverze, a w latach 2000-2003 był osobą odpowiedzialną za stylizację w marce Lincoln. McGovern zastąpi Goeffa Upexa, który odchodzi na początku przyszłego roku. To właśnie on sprawił, że modele Range Rover, LR 3 oraz Range Rover Sport zaczęły sprzedawać się bardzo dobrze. Projektanci pod kierownictwem McGoverna otrzymali już słowa kluczowe dla dwóch marek. Dla Land Rovera będzie to przygoda, natomiast markę Range Rover będzie charakteryzować przede wszystkim finezja i komfort.

Nowy Land Rover będzie kojarzony przede wszystkim z predyspozycjami do jazdy off-road. Linia nadwozia składać się będzie z prostych linii, sprawiających wrażenie solidności oraz wytrzymałości. Natomiast Range Rover otrzyma bardziej dostojny wygląd. Według konstruktorów, jego design będzie dużo bardziej progresywny, wskazując na to, że mamy do czynienia z bardzo dużą mocą. Nadwozia obu samochodów należących do brytyjskiego producenta, zostaną wykonane z aluminium. Na potrzeby aut nowej generacji, konstruktorzy pracują już nad stworzeniem specjalnego układu napędowego.

Rok 2012 będzie kluczowym dla brytyjskiej marki, bowiem właśnie na ten okres planowana jest premiera nowych aut. W międzyczasie projektanci i konstruktorzy pracują nad tym by urzeczywistnić wiele pomysłów oraz rozwiązań, które nie były dotąd stosowane.

Czytaj także:

Odchudzone Land Rovery (2006-10-17)

Gruboskórny Range Rover (2006-10-10)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Land Rover Range Rover
Land Rover Range Rover
Cena podstawowa już od: 159 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. suv-2dr.

Podobne wiadomości:

Range Rover Velar - luksusowy brat F-Pace

Range Rover Velar - luksusowy brat F-Pace

Aktualności 2017-03-06

Land Rover Defender powróci?

Land Rover Defender powróci?

Aktualności 2016-07-15

Komentuj:

~Ren 2006-11-25

W Auto Świat i tak przegrają z....Skodą :)

~radzio 2006-11-24

no jak będą tak wygladac jak na załaczonych obrazkach to faktycznie zmiany bedą radykalne, ale z pewnością w tym kierunk nie pojdą

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.