mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Raikkonen w IRC?

Raikkonen w IRC?

Rajdy? Tak. Ale gdzie? Cały czas niejasna jest przyszłość Kimi Raikkonena w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC. Fin ciągle nie znalazł intratnej propozycji ze strony największych zespołów. Wyjściem mogą być starty w serii Intercontinental Rally Challange - IRC.

Raikkonen w IRC?
Swój akces do startów w sezonie 2011 w przypadku IRC można zgłaszać jeszcze do 6. grudnia. Sezon w tej serii rozgrywek rozpoczyna się 18. stycznia, kultowym Rajdem Monte Carlo. Zainteresowany startami w IRC jest także Kimi Raikkonen, który do tej pory nie znalazł jeszcze ciekawej oferty w Mistrzostwach Świata. Przypomnijmy, że były mistrz świata F1 startował już raz, okazjonalnie w jednym z rajdów serii IRC w 2008 roku.

"Jeszcze nic nie jest rozstrzygnięte jeśli chodzi o przyszły sezon. Jednak nadal bardzo chciałbym ścigać się w rajdach" - mówi 31-letni kierowca. "Monte Carlo to klasyk chyba dla każdego kierowcy, ale nic jeszcze nie jest pewne w moim przypadku" - dodaje Fin.

Raikkonen nie wyklucza także pozostania w WRC i przedłużenia umowy z Citroenem. Ale w przypadku sezonu 2011 może być już znacznie trudniej o miejsce, bo coraz poważniej rozważane jest także zaangażowanie Pettera Solberga, który w tym sezonie startował w swoim prywatnym zespole.
Tematy w artykule: IRC Kimi Raikkonen

Podobne wiadomości:

"Ice Man" i gorąca Włoszka

Samochody luksusowe 2014-11-17

"Ice Man" zwycięża w Melbourne

Aktualności 2013-03-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało o działaniu systemu, który pozwala sprawdzić przeszłość samochodu sprowadzonego z zagranicy. Od przyszłego roku usługa poszerzy się o nowe funkcje.