mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Raikkonen w Polsce

Raikkonen w Polsce

Święto Formuły 1

Kimi Raikkonen, kierowca zespołu West McLaren Mercedes, przyjedzie 7 września br. do Warszawy. W programie wizyty przewidziano między innymi konferencję prasową, spotkanie z fanami i sesje autografów oraz spacer po Starym Mieście. Przewodnikiem Raikkonena po Warszawie będzie Dariusz Michalczewski.

Ambitny, opanowany, utalentowany i robiący błyskawiczna karierę w Formule 1 – tak o młodym Finie mówią międzynarodowe media. Swój drugi sezon w Formule 1 rozpoczął jako kierowca jednego z czołowych zespołów West McLaren Mercedes. Zajął w ten sposób miejsce dwukrotnego Mistrza Świata Miki Hakkinena. Szef zespołu Ron Dennis nie pomylił się dokonując wyboru i już przedłużył kontrakt z Kimim na sezon 2003. Kimi Raikkonen jest obecnie szósty w klasyfikacji kierowców, zdobył dla zespołu 17 punktów, trzykrotnie stawał na podium z czego szczególnie imponujące było zajęcie drugiego miejsca na GP Francji.

Jako jeden z najmłodszych kierowców w Formule 1 był sensacją sezonu 2001. Po zaledwie 21 startach w Formule Renault, omijając typową ścieżkę kariery kierowcy F1, Kimi Raikkonen został zauważony przez Petera Saubera i zaproszony na testy. Natychmiast zaproponowano mu miejsce drugiego kierowcy w zespole. W krótkim czasie Finowi udało się zdobyć super-licencję pomimo zastrzeżeń FIA związanych z małym doświadczeniem kierowcy. Kimi pokazał swoje umiejętności już w czasie pierwszego Grand Prix sezonu zajmując punktowaną szóstą pozycje.

Przyjazd Kimiego Raikkonena do Polski będzie świętem Formuły 1 dla wszystkich fanów tego sportu w Polsce.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.