mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Raikkonen zostanie w WRC?

Raikkonen zostanie w WRC?

Wiele wypowiedzi, także samego Kimiego Raikkonena wskazuje, że Fin pozostanie na minimum jeszcze jeden sezon w Rajdowych Mistrzostwach Świata - WRC.

Raikkonen zostanie w WRC?
Jak podaje Autosport, Kimi Raikkonen niebawem zdecyduje o swojej najbliższej przyszłości. Prawdopodobnie Fin zostanie na kolejny sezon kierowcą rajdowym w juniorskim zespole Citroena. Tym samym na dalszy plan odchodzi możliwość powrotu byłego mistrza świata Formuły 1 do królowej motosportu. Spekulowany, że Raikkonen gdyby zdecydował się na jeżdżenie bolidami, mógłby być partnerem Roberta Kubicy w zespole Renault.

- Nie tęsknię za Formułą 1 i jestem zadowolony z tego co teraz robię – mówił Raikkonen po zakończonym w ubiegły weekend Rajdzie Bułgarii. – Jeszcze nie zdecydowałem czym się będę zajmował w przyszłym roku. Wkrótce podejmę decyzję, być może po Rajdzie Finlandii - dodał Fin.

Również dyrektor Citroen Racing, Olivier Quesnel jest przekonany, że Raikkonen zostanie w WRC. -Jestem przekonany, że tak właśnie będzie - mówił Francuz. -Kimi jest mocno zaangażowany w rajdy i chce odnieść sukces w tych rozgrywkach. Będę bardzo szczęśliwy jeśli zostanie u nas na kolejny rok.- Podobnego zdania jest także Sebastien Loeb. Największa gwiazda WRC uważa, że przyszłoroczny sezon może być dla Fina przełomowy. Raikkonen będzie już bardziej doświadczonym zawodnikiem, znającym warunki poszczególnych rajdów, a poza tym szanse nieco się wyrównają, gdyż od przyszłego sezonu ekipy będą startować w nowych samochodach.
Tematy w artykule: WRC Kimi Raikkonen

Podobne wiadomości:

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Pirelli opuszcza WRC

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.