mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Antibes: Sołowow i Kubica na podium!

Rajd Antibes: Sołowow i Kubica na podium!

Polscy kierowcy rajdowi doskonale spisali się podczas zamykającego sezon Rajdowych Mistrzostw Europy, Rajdu Antibes. W pierwszej dziesiątce znalazły się aż 4 załogi z naszego kraju. Najlepiej wypadli Michał Sołowow / Maciej Baran (Ford Fiesta S2000), którzy byli drudzy oraz Robert Kubica z Jakubem Gerberem (Renault Clio S1600) lokujący się na trzecim miejscu.

Rajd Antibes: Sołowow i Kubica na podium!
Michał Sołowow świetnie radził sobie z wymagającymi odcinkami na Lazurowym Wybrzeżu do końca drugiego etapu. Już w pierwszym etapie, wygrali połowę odcinków specjalnych i utrzymywali pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej oraz wśród załóg walczących o punkty Mistrzostw Europy. Po dwóch dniach zmagań na odcinkach w Alpach Nadmorskich, załoga zespołu Cersanit Rally Team awansowała w tabeli czempionatu Starego Kontynentu z 7 na 4 pozycję, mając na koncie 79 punktów. Na  początku  trzeciego dnia załoga dokonała niezbyt trafnego doboru opon. Na prowadzenie wyszedł Włoch Luca Betti (Peugeot 207 S2000) i to on został zwycięzcą zawodów. Trzecie miejsce zajął Robert Kubica (Renault Clio S1600).

Kubica, który jest wielkim miłośnikiem rajdów, ale nie startuje w nich regularnie ze względu na angaż w Formule 1, spisał się wyśmienicie wygrywając nie rozwijanym już od kilku lat Clio S1600 z kierowcami dysponującymi znacznie nowszymi i mocniejszymi rajdówkami. Jak sam przyznał na mecie, nie patrzył na czasy, bo przede wszystkim liczyła się dobra zabawa za kierownicą.

"Mam już za sobą kilka startów w rajdach, które dobrze pojechałem. Być może konkurencja tutaj nie była aż tak wymagająca, ale jestem bardzo zadowolony z wyniku. Szczerze mówiąc nie patrzeliśmy na czasy, bo liczyła się głównie dobra zabawa. Niewiele brakowało a jazdę zakończylibyśmy już pierwszego dnia. Mieliśmy jednak sporo szczęścia i pojechaliśmy dalej. Cieszę się, że pojechałem wreszcie przez dwa klasyczne odcinki znane z Rajdu Monte Carlo - przez przełęcze Col de Turini i Lantosque. I jeszcze udało nam się na nich wygrać" - powiedział na mecie Kubica. "W poniedziałek dzień przerwy i wylatuję do Korei Południowej na kolejny wyścig Formuły 1" - dodał.

Piąte miejsce w Rajdzie Antibes zajęli z kolei Maciej Oleksowicz z pilotem Andrzejem Obrębowskim (Ford Fiesta S2000). Siódmi byli Szymon Rura z Sebastianem Rozwadowskim (Peugeot 207 S2000).

Podobne wiadomości:

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Aktualności 2015-10-31

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koncern FCA mieszał przy spalinach?
Koncern FCA mieszał przy spalinach?
Afera "Dieselgate" zatacza coraz szersze kręgi. Pod koniec zeszłego tygodnia amerykańska agencja ds. ochrony środowiska oskarżyła koncern FCA o wykorzystywanie podobnych rozwiązań jak Volkswagen. Sprawa może dotyczyć nawet 100 tys. samochodów sprzedawanych na terenie USA.