mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Australii: Kościuszko pierwszy w PWRC

Rajd Australii: Kościuszko pierwszy w PWRC

Po pierwszym dniu Rajdu Australii Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak zajmują pierwsze miejsce w klasyfikacji PWRC. Załoga LOTOS Dynamic Rally Team wygrała pierwszy z dwóch rozgrywanych dzisiaj odcinków specjalnych i zapewniła sobie tym samym pierwsze miejsce na koniec pierwszego dnia.

Rajd Australii: Kościuszko pierwszy w PWRC

Liczący 3,77 km asfaltowy odcinek zlokalizowany w centrum Coffs Harbour pokonywany był dzisiaj przez zawodników dwukrotnie. Drugie miejsce w stawce zajmuje Australijczyk Natan Quinn ze startą +1.7 sekundy. Trzeci jest Jukka Ketomaki ze startą +2.1 sekundy.

„Bardzo dobrze rozpoczęliśmy Rajd Australii. Po dwóch odcinkach specjalnych jesteśmy na pierwszym miejscu w stawce PWRC, ale tak naprawdę prawdziwe ściganie zaczyna się od jutra. W tej chwili pada deszcz, odcinki będą mokre, będzie na nich dużo błota, wiec klasyfikacja zapewne będzie zmieniała się wielokrotnie. Musimy jechać równym tempem i nie popełnić żadnych błędów, o które na tym rajdzie na pewno nie będzie trudno.” – powiedział Michał Kościuszko.

W piątek zawodnicy mają do przejechania 8 odcinków specjalnych o łącznej długości 116,06 kilometrów oesowych. Dzień zaczyna się od najdłuższego w tym rajdzie i bardzo szybkiego 29-kilometrowego odcinka.

Tematy w artykule: Michał Kościuszko Rajd Australii

Podobne wiadomości:

Rajd Polski: Kwalifikacje dla Kubicy

Rajd Polski: Kwalifikacje dla Kubicy

Aktualności 2013-09-13

I znowu pech Kubicy

I znowu pech Kubicy

Aktualności 2013-04-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda NSX po face liftingu
Honda NSX po face liftingu
Honda NSX przeszła face lifting, który wprowadził kilka istotnych zmian w napędzie samochodu. Jest teraz bardziej zwinny na torze, pokonując okrążenie toru testowego szybciej niż dotychczasowy model.