mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Australii: Kościuszko wiceliderem

Rajd Australii: Kościuszko wiceliderem

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak po przejechaniu 10 odcinków specjalnych Rajdu Australii zajmują obecnie 2. miejsce w klasyfikacji PWRC i 8. w klasyfikacji generalnej. W klasyfikacji PWRC prowadzi Hayden Paddon przed Michałem Kościuszko (+1:20.2) i Oleksandrem Saliukiem (+2:02.7).

Rajd Australii: Kościuszko wiceliderem
Załoga LOTOS Dynamic Rally Team rozpoczęła pierwszy 29-kilometrowy odcinek z przygodami. Na piątkowym zakręcie przez szczyt lewym tylnym kołem samochód uderzył w skarpę, w wyniku czego uszkodzeniu uległo zawieszenie i samochód przestał się prowadzić precyzyjnie, zarówno w szybkich, jak i wolnych partiach odcinka.

„Nowy rajd w Mistrzostwach Świata, bardzo trudne warunki, więc każdy z nas stara się jechać maksymalnie szybko, chociaż nie jest to łatwe. Jak bardzo wymagający jest to rajd można przekonać się patrząc na czołówkę klasyfikacji generalnej. Dzisiejszy dzień był bardzo trudny, szczególnie druga pętla. Było niewiarygodnie ślisko, momentami auto prawie w ogóle nie hamowało i nie skręcało. Miałem wrażenie, że dzieje się to tylko siłą mojej woli. Warunki były bardzo zdradliwe, padał deszcz, wszędzie leżało dużo błota. Niestety mieliśmy również duże problemy z hamulcem. Poluzował się jeden z przewodów hamulcowych koło lewego tylnego zacisku w wyniku czego traciliśmy hamulce prawie od połowy odcinka. W wielu miejscach nie miałem hamulca ręcznego, bez którego w takich warunkach pogodowych jazda jest bardzo niebezpieczna, szczególne w bardzo ciasnych zakrętach, w których konieczne jest jego użycie. Na 9-minutowej dojazdówce udało się nam odpowietrzylć hamulec, dokręciliśmy przewód i do ostatniego odcinka w pętli wystartowaliśmy w miarę sprawnym samochodem. Jesteśmy na drugim miejscu w PWRC, powiększamy przewagę nad trzecim w stawce. Jutro zamierzamy jechać równym tempem chociaż podejrzewamy, że warunki pogodowe znacznie utrudnią nam i tak już trudną technicznie trasę.” – powiedział Michał Kościuszko.

W sobotę zawodnicy mają do przejechania 10 odcinków specjalnych o łącznej długości 146,54 kilometrów oesowych. Jest to zarazem najbardziej techniczny i najdłuższy etap w tegorocznej edycji Rajdu Australii.
Tematy w artykule: Michał Kościuszko Rajd Australii

Podobne wiadomości:

Rajd Polski: Kwalifikacje dla Kubicy

Rajd Polski: Kwalifikacje dla Kubicy

Aktualności 2013-09-13

Pechowy weekend Kościuszki i Giermaziaka

Pechowy weekend Kościuszki i Giermaziaka

Aktualności 2013-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.