mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Australii bez Mistrza Polski

Rajd Australii bez Mistrza Polski

Świeżo upieczony rajdowy Mistrz Polski Leszek Kuzaj nie weźmie udziału, jak to było planowane wcześniej w Telstra Rally Australia, kolejnej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Powodem absencji Krakowiania jest zły stan zdrowia.

Rajd Australii bez Mistrza Polski

Tuż przed startem w Japonii wystąpiły pierwsze objawy choroby, po powrocie jego stan zdrowia pogorszył się. Jednak udział w tak ważnych dla Leszka ostatnich eliminacjach Mistrzostw Polski i odkładanie na później spraw zdrowia doprowadził do tego, że po przeprowadzonych w ubiegłym tygodniu dwudniowych szutrowych testach w Bieszczadach, Leszek musiał poddać się hospitalizacji.

"Kilkakrotnie przekładaliśmy termin jego wylotu, tym bardziej, że samochód i cały zespół wraz z Maćkiem Szczepaniakiem i mechanikami znajduje się już w Australii. Leszek dopiero wczoraj opuścił szpital, więc lot w tak późnym terminie niestety zupełnie mija się już z celem." - tłumaczy nieobecność wielokrotnego Mistrza Polski w rajdach samochodowych, rzecznik prasowy zespołu Robert Magiera.

Leszek Kuzaj, zajmujący obecnie szóste miejsce w klasyfikacji PWRC, wystartuje w Propecia Rally New Zealand, który będzie rozgrywany w dniach 16-19 listopada.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.