mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Australii bez Mistrza Polski

Rajd Australii bez Mistrza Polski

Świeżo upieczony rajdowy Mistrz Polski Leszek Kuzaj nie weźmie udziału, jak to było planowane wcześniej w Telstra Rally Australia, kolejnej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Powodem absencji Krakowiania jest zły stan zdrowia.

Rajd Australii bez Mistrza Polski

Tuż przed startem w Japonii wystąpiły pierwsze objawy choroby, po powrocie jego stan zdrowia pogorszył się. Jednak udział w tak ważnych dla Leszka ostatnich eliminacjach Mistrzostw Polski i odkładanie na później spraw zdrowia doprowadził do tego, że po przeprowadzonych w ubiegłym tygodniu dwudniowych szutrowych testach w Bieszczadach, Leszek musiał poddać się hospitalizacji.

"Kilkakrotnie przekładaliśmy termin jego wylotu, tym bardziej, że samochód i cały zespół wraz z Maćkiem Szczepaniakiem i mechanikami znajduje się już w Australii. Leszek dopiero wczoraj opuścił szpital, więc lot w tak późnym terminie niestety zupełnie mija się już z celem." - tłumaczy nieobecność wielokrotnego Mistrza Polski w rajdach samochodowych, rzecznik prasowy zespołu Robert Magiera.

Leszek Kuzaj, zajmujący obecnie szóste miejsce w klasyfikacji PWRC, wystartuje w Propecia Rally New Zealand, który będzie rozgrywany w dniach 16-19 listopada.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech