mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Barbórka: Kuchar dołączył do legend

Rajd Barbórka: Kuchar dołączył do legend

Tomasz Kuchar po raz czwarty w karierze wygrał prestiżowy Rajd Barbórka Warszawska - Kryterium Asów. Wrocławianin jadący Peugeotem 307 WRC liczbą zwycięstw zrównał się z tak znanymi kierowcami rajdowymi jak Marian Bublewicz i Paweł Przybylski.

Kuchar wygraną w rajdzie zapewnił już sobie na pięciu pierwszych odcinkach specjalnych, wypracowując przewagę ponad 18 s. nad drugim w klasyfikacji Włochem, Lucą Rossettim (Abarth Grande Punto S2000). Widowiskowa próba na ul. Karowej była tylko przypieczętowaniem sukcesu tegorocznego wice-mistrza Polski.
Drugie miejsce na Karowej tak jak i w całym rajdzie wywalczył wspomniany Włoch Luca Rossetti. Podium zamknął tegoroczny mistrz Polski, Francuz Bryan Bouffier (Mitsubishi Lancer), który w klasyfikacji końcowej uplasował się na szóstym miejscu. W klasyfikacji generalnej trzeci na mecie był dwukrotny wice-mistrz Europy Michał Sołowow jadący Peugeotem 207 S2000.