mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Barbórka: Kuchar poprowadzi "wieloryba"!

Rajd Barbórka: Kuchar poprowadzi "wieloryba"!

Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski wystartują w 47. Rajdzie Barbórka – Ogólnopolskim Kryterium Asów. Załoga Peugeot Sport Polska Rally Team pojedzie samochodem Peugeot 307 WRC.

Rajd Barbórka: Kuchar poprowadzi
Rajd Barbórka należy do ulubionych imprez Tomasza Kuchara. Wygrał on już bowiem zawody trzykrotnie: w 2003, 2007 oraz 2008 roku. Nic więc dziwnego, że organizatorzy przyznali załodze Kuchar – Dymurski pierwszy numer startowy. - "Barbórka to największe święto sportów motorowych w Polsce i wszyscy, zarówno zawodnicy, jak i kibice, i dziennikarze, nie mogą się jej doczekać. Do ostatniej chwili walczyliśmy, żeby nasz Peugeocik nie był w zwykłej wersji S2000, tylko w jakiejś mocniejszej specyfikacji i tak trochę rzutem na taśmę udało nam się zrealizować ten projekt" - mówi Kuchar.

- "Pojedziemy modelem 307 WRC z francuskiej stajni Bozian. Trudno mi cokolwiek powiedzieć na temat naszych szans, auto jest super i na pewno damy z Danielem z siebie wszystko, żeby wykorzystać naszego "wieloryba" w jak największym stopniu. Korzystając z prawa głosu, chciałem podziękować wszystkim osobom, od których dostałem tak dużo mailowych lub telefonicznych pocieszeń po pechowej awarii na Dolnośląskim. To naprawdę niesamowite, jeszcze raz wielkie dzięki" – zakończył wrocławianin.

W dotychczasowych 46 edycjach zawodów tylko dwóch kierowców: Marian Bublewicz i Paweł Przybylski wygrali Rajd Barbórka więcej razy niż Kuchar (obaj czterokrotnie). Kierowca Peugeot Sport Polska Rally Team ma w tym roku ogromną szansę zrównania się z nimi liczbą sukcesów.

Nie będzie to jednak łatwe. Do Warszawy przyjeżdża bowiem nie tylko elita krajowych zawodników, ale także m. in. Mistrz Europy z 2008 roku Luca Rossetti czy wielokrotny Mistrz Holandii, Jasper van den Heuvel. Konkurencja będzie bardzo mocna. To jeszcze bardziej – w połączeniu z debiutującym w Polsce samochodem Peugeot 307 WRC - „rozgrzewa” sympatyków sportu.

Rajd Barbórka jest niewątpliwie fenomenem w polskim sporcie motorowym. Co roku w grudniu zjeżdżają do stolicy najlepsi kierowcy rajdowi, wyścigowi czy rallycrossowi, aby zakończyć sezon i zaprezentować się tysiącom widzów na trasie krótkich odcinków specjalnych.

Formuła zawodów jest otwarta – nie obowiązują restrykcyjne ograniczenia techniczne. Można między innymi zlikwidować zwężki w turbosprężarkach. Kibice dzięki temu oglądać mogą w akcji na przykład samochody WRC czy 600-konne „potwory” z rallycrossu.

Krajowi zawodnicy znają OS-y „Żerań”, „Cytadela”, a szczególnie „Bemowo” znakomicie, ścigają się bowiem na nich od wielu lat. Najbardziej specyficzna jest jednak „Pani Karowa” – tam przegrywali często nawet doskonali zagraniczni kierowcy, znani ze startów w Mistrzostwach Świata...

Próba na ulicy Karowej, kończąca rywalizację i transmitowana bezpośrednio przez TVP3 i TVP Sport, rozpocznie się w sobotę, 5 grudnia o godzinie 18.00. Dwie godziny później poznamy zwycięzców rajdu.

Podobne wiadomości:

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Aktualności 2017-03-06

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Aktualności 2016-12-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech