mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Barbórka: Kuchar poprowadzi "wieloryba"!

Rajd Barbórka: Kuchar poprowadzi "wieloryba"!

Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski wystartują w 47. Rajdzie Barbórka – Ogólnopolskim Kryterium Asów. Załoga Peugeot Sport Polska Rally Team pojedzie samochodem Peugeot 307 WRC.

Rajd Barbórka: Kuchar poprowadzi
Rajd Barbórka należy do ulubionych imprez Tomasza Kuchara. Wygrał on już bowiem zawody trzykrotnie: w 2003, 2007 oraz 2008 roku. Nic więc dziwnego, że organizatorzy przyznali załodze Kuchar – Dymurski pierwszy numer startowy. - "Barbórka to największe święto sportów motorowych w Polsce i wszyscy, zarówno zawodnicy, jak i kibice, i dziennikarze, nie mogą się jej doczekać. Do ostatniej chwili walczyliśmy, żeby nasz Peugeocik nie był w zwykłej wersji S2000, tylko w jakiejś mocniejszej specyfikacji i tak trochę rzutem na taśmę udało nam się zrealizować ten projekt" - mówi Kuchar.

- "Pojedziemy modelem 307 WRC z francuskiej stajni Bozian. Trudno mi cokolwiek powiedzieć na temat naszych szans, auto jest super i na pewno damy z Danielem z siebie wszystko, żeby wykorzystać naszego "wieloryba" w jak największym stopniu. Korzystając z prawa głosu, chciałem podziękować wszystkim osobom, od których dostałem tak dużo mailowych lub telefonicznych pocieszeń po pechowej awarii na Dolnośląskim. To naprawdę niesamowite, jeszcze raz wielkie dzięki" – zakończył wrocławianin.

W dotychczasowych 46 edycjach zawodów tylko dwóch kierowców: Marian Bublewicz i Paweł Przybylski wygrali Rajd Barbórka więcej razy niż Kuchar (obaj czterokrotnie). Kierowca Peugeot Sport Polska Rally Team ma w tym roku ogromną szansę zrównania się z nimi liczbą sukcesów.

Nie będzie to jednak łatwe. Do Warszawy przyjeżdża bowiem nie tylko elita krajowych zawodników, ale także m. in. Mistrz Europy z 2008 roku Luca Rossetti czy wielokrotny Mistrz Holandii, Jasper van den Heuvel. Konkurencja będzie bardzo mocna. To jeszcze bardziej – w połączeniu z debiutującym w Polsce samochodem Peugeot 307 WRC - „rozgrzewa” sympatyków sportu.

Rajd Barbórka jest niewątpliwie fenomenem w polskim sporcie motorowym. Co roku w grudniu zjeżdżają do stolicy najlepsi kierowcy rajdowi, wyścigowi czy rallycrossowi, aby zakończyć sezon i zaprezentować się tysiącom widzów na trasie krótkich odcinków specjalnych.

Formuła zawodów jest otwarta – nie obowiązują restrykcyjne ograniczenia techniczne. Można między innymi zlikwidować zwężki w turbosprężarkach. Kibice dzięki temu oglądać mogą w akcji na przykład samochody WRC czy 600-konne „potwory” z rallycrossu.

Krajowi zawodnicy znają OS-y „Żerań”, „Cytadela”, a szczególnie „Bemowo” znakomicie, ścigają się bowiem na nich od wielu lat. Najbardziej specyficzna jest jednak „Pani Karowa” – tam przegrywali często nawet doskonali zagraniczni kierowcy, znani ze startów w Mistrzostwach Świata...

Próba na ulicy Karowej, kończąca rywalizację i transmitowana bezpośrednio przez TVP3 i TVP Sport, rozpocznie się w sobotę, 5 grudnia o godzinie 18.00. Dwie godziny później poznamy zwycięzców rajdu.

Podobne wiadomości:

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Aktualności 2016-12-28

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Aktualności 2016-10-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.