mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Barbórka: Kuchar przybił piątkę

Rajd Barbórka: Kuchar przybił piątkę

Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski w Peugeot 307 WRC wygrali prestiżowy Rajd Barbórka – Ogólnopolskie Kryterium Asów w Warszawie! Wrocławianin przeszedł tym samym do historii – jako pierwszy kierowca triumfował w tych zawodach aż pięciokrotnie!

Rajd Barbórka: Kuchar przybił piątkę
Załoga Peugeot Sport Polska Rally Team wystartowała do rajdu z numerem 1. Przed rozpoczęciem rywalizacji Tomek i Daniel nie kryli, że czeka ich bardzo trudne zadanie. Typowo zimowe warunki powodowały, iż ważnym czynnikiem był odpowiedni dobór opon, a duża moc silnika w Peugeot 307 WRC na bardzo śliskiej nawierzchni wymagała perfekcyjnej jazdy. Tomek i Daniel od początku jechali bardzo czujnie – po zwycięstwie na pierwszym, trzecim i czwartym odcinku specjalnym prowadzili w klasyfikacji. Niestety na piątej próbie przydarzył się drobny błąd, który spowodował utratę cennych sekund i spadek na trzecie miejsce.

Przed startem do ostatniego, decydującego OS-u na ulicy Karowej prowadził niespodziewanie Kamil Butruk (Mitsubishi Lancer) przed Kajetanem Kajetanowiczem (Subaru Impreza) i Tomaszem Kucharem. Kierowca Peugeot tracił do lidera 12,11 sekundy. Wielu kibiców uważało, że tak duża strata jest wręcz niemożliwa do odrobienia. Tymczasem Kuchar i Dymurski pojechali próbę wręcz koncertowo. Uzyskali zdecydowanie najlepszy czas, zapewniając sobie tym samym zwycięstwo w całym rajdzie.

- To jest niesamowite, brak mi słów, żeby opisać to, co czuję – mówił na mecie rozradowany Tomasz Kuchar. Myślałem, że nie będzie możliwe wygranie tego rajdu po tym, jak spędziłem tak wiele sekund w zaspie. Ale wygrałem! Startując do odcinka na Karowej byłem mocno spięty, bowiem podjąłem bardzo duże ryzyko wybierając opony. Nie miałem praktycznie już nic do stracenia, więc zdecydowałem się jechać na „mediacie”. Zagranie: wszystko, albo nic opłaciło się – było niebezpiecznie, ale się udało! Świetnie przygotowany samochód, bardzo dziękuję całemu zespołowi!

- Po prostu nie do wiary! – cieszył się Daniel „Lopez” Dymurski. Zajmowaliśmy trzecie miejsce i naszym celem było zwycięstwo na Karowej. Zdawaliśmy sobie sprawę, że odrobienie tak dużej straty na tak krótkim dystansie będzie bardzo trudne. Tymczasem udało się! Jestem bardzo szczęśliwy.

Zadowolenia z osiągniętego wyniku nie krył też Kamil Butruk. W ostatecznym rozrachunku zameldował się na mecie ponad 3 sekundy za Kucharem, ale jazda na poprzednich 6 odcinkach specjalnych w wykonaniu tego kierowcy naprawdę mogła się podobać. "Tajemnica naszego sukcesu to po prostu płynna jazda bez zbędnych przygód i problemów na trasie, choć na oponach bez kolców nie było to łatwe" - mówił na mecie Kamil Butruk. "Jesteśmy szczęśliwi, że udało się nam zająć drugie miejsce w tej prestiżowej i kultowej imprezie, startując w tak doborowym towarzystwie. To doskonałe podsumowanie naszego tegorocznego sezonu, który obfitował w wiele przełomowych momentów, ale też przyniósł nam wiele radości. Korzystając z okazji chciałbym podziękować kibicom za doping i wszystkim członkom naszego zespołu. To dzięki ich wysiłkowi i ciężkiej pracy udało się nam dojeżdżać do mety i zajmować wysokie miejsca w klasyfikacjach poszczególnych imprez. Bardzo serdecznie dziękuję!"

Trzeci na mecie Kajetan Kajetanowicz przyznał, że tegoroczna edycja Barbórki Warszawskiej była naprawdę zdradliwa ze względu na pogodę. Kierowca Subaru dodał, że podium w tym rajdzie to doskonałe zwięczenie tytułu Mistrza Polski 2010. "Tegoroczny rajd był wyjątkowo chytry, głównie ze względu na panujące warunki atmosferyczne, jednak klimat przy trasie i doping kibiców był - jak zawsze - bardzo gorący. Za nami ostatnie kilometry oesowe w tym sezonie. Był to bez wąptienia rok pełen fantastycznych emocji, zakończony sukcesem – zdobyciem tytułu mistrza Polski. Za to do rozpoczęcia nowego sezonu pozostało niewiele czasu, więc zbieramy siły i... do zobaczenia w 2011 roku!"

WYNIKI 48. RAJDU BARBÓRKA

01.    Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski (Peugeot 307 WRC) – 21.32,94 min.
02.    Kamil Butruk i Maciej Wilk (Mitsubishi Lancer) – strata 3,68 sek.
03.    Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran (Subaru Impreza) – 24,67 sek.
04.    Zbigniew Staniszewski i Bartłomiej Boba (Mitsubishi Lancer) – 31,74 sek.
05.    Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski (Ford Fiesta S2000) – 32,49 sek.
06.    Grzegorz Dul i Łukasz Włoch (Mitsubishi Lancer) – 39,53 sek.
07.    Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Peugeot 307 WRC) – 41,71 sek.

Podobne wiadomości:

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Premiery 2016-09-07

Skoda wspiera rajdowe talenty

Skoda wspiera rajdowe talenty

Aktualności 2017-09-22

Komentuj:

~ooooooo 2010-12-06

Kuchar jest po prostu the best! BRAWOOOOOOOOOOO!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.