mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Barbórka: Kuchar w 307 WRC

Rajd Barbórka: Kuchar w 307 WRC

Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski w Peugeot 307 WRC wystartują w prestiżowym Rajdzie Barbórka – Ogólnopolskim Kryterium Asów w Warszawie. Załoga Peugeot Sport Polska Rally Team bronić będzie pierwszego miejsca wywalczonego przed rokiem.

Rajd Barbórka: Kuchar w 307 WRC
Kuchar, jeśli odniesie zwycięstwo, przejdzie do historii. W Rajdzie Barbórka wygrywał już cztery razy – takim samym rezultatem może poszczycić się jeszcze tylko dwóch kierowców: Marian Bublewicz i Paweł Przybylski. Rajd składa się z siedmiu odcinków specjalnych. Najpierw załogi przejadą dwie pętle po trzy OS-y. Obok doskonale znanych z poprzednich lat prób na Bemowie i Żeraniu, w tym roku organizatorzy wytyczyli odcinek na torze FSO. Najlepszych trzydzieści załóg weźmie następnie udział w decydującym Kryterium Karowa, które rozpocznie się o godzinie 17.30 w obecności kilkudziesięciu tysięcy kibiców. Przebieg OS-u transmitowany będzie przez telewizję.

- Barbórka to wręcz magiczny rajd! – powiedział Tomasz Kuchar. Każdy chce się tu zaprezentować z jak najlepszej strony, dziękując tym samym za cały sezon: rodzinom, sponsorom, członkom zespołu, kibicom. To także najbardziej medialny rajd w całym kalendarzu, a kultowa ulica Karowa to już marka znana nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Co roku konkurencja jest ogromna, startuje grubo ponad sto załóg, wszyscy chcą wygrać, ale niestety zwycięzca może być tylko jeden... Absolutnie nie czuję się faworytem, mimo tego, że wygrałem Barbórkę czterokrotnie, szanuję każdego kierowcę i wiem, że w tak specyficznym rajdzie wygrać jest w stanie każdy zawodnik w dowolnym samochodzie. Przykładem może być fantastyczny duet Michał Nowosiadły z Bartkiem Bobą, którzy kilka lat temu przednionapędowym Peugeot 206 „objechali” wszystkich. Duma mnie aż rozpiera, bo to obecnie instruktorzy mojej Akademii Bezpiecznej Jazdy! Jedno mogę obiecać: damy z siebie wszystko, tak jak i w zeszłym roku, kiedy to jechaliśmy tym samym samochodem – Peugeot 307 WRC. Do zobaczenia w stolicy!
Zobacz koniecznie: Wszystko o Peugeot
Tematy w artykule: Peugeot WRC Tomasz Kuchar Rajd Barbórka

Podobne wiadomości:

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Aktualności 2017-03-06

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Aktualności 2016-12-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia RS 245 i Scout - dwie premiery w Genewie
Skoda Octavia RS 245 i Scout - dwie premiery w Genewie
Właśnie wystartował salon motoryzacyjny w Genewie. Jedną z pierwszych konferencji prasowych organizuje Skoda, gdzie zadebiutują dwie specjalne wersje Octavii. Zapraszamy na relację live prosto ze Szwajcarii.