mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Barbórka: Kuchar w 307 WRC

Rajd Barbórka: Kuchar w 307 WRC

Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski w Peugeot 307 WRC wystartują w prestiżowym Rajdzie Barbórka – Ogólnopolskim Kryterium Asów w Warszawie. Załoga Peugeot Sport Polska Rally Team bronić będzie pierwszego miejsca wywalczonego przed rokiem.

Rajd Barbórka: Kuchar w 307 WRC
Kuchar, jeśli odniesie zwycięstwo, przejdzie do historii. W Rajdzie Barbórka wygrywał już cztery razy – takim samym rezultatem może poszczycić się jeszcze tylko dwóch kierowców: Marian Bublewicz i Paweł Przybylski. Rajd składa się z siedmiu odcinków specjalnych. Najpierw załogi przejadą dwie pętle po trzy OS-y. Obok doskonale znanych z poprzednich lat prób na Bemowie i Żeraniu, w tym roku organizatorzy wytyczyli odcinek na torze FSO. Najlepszych trzydzieści załóg weźmie następnie udział w decydującym Kryterium Karowa, które rozpocznie się o godzinie 17.30 w obecności kilkudziesięciu tysięcy kibiców. Przebieg OS-u transmitowany będzie przez telewizję.

- Barbórka to wręcz magiczny rajd! – powiedział Tomasz Kuchar. Każdy chce się tu zaprezentować z jak najlepszej strony, dziękując tym samym za cały sezon: rodzinom, sponsorom, członkom zespołu, kibicom. To także najbardziej medialny rajd w całym kalendarzu, a kultowa ulica Karowa to już marka znana nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Co roku konkurencja jest ogromna, startuje grubo ponad sto załóg, wszyscy chcą wygrać, ale niestety zwycięzca może być tylko jeden... Absolutnie nie czuję się faworytem, mimo tego, że wygrałem Barbórkę czterokrotnie, szanuję każdego kierowcę i wiem, że w tak specyficznym rajdzie wygrać jest w stanie każdy zawodnik w dowolnym samochodzie. Przykładem może być fantastyczny duet Michał Nowosiadły z Bartkiem Bobą, którzy kilka lat temu przednionapędowym Peugeot 206 „objechali” wszystkich. Duma mnie aż rozpiera, bo to obecnie instruktorzy mojej Akademii Bezpiecznej Jazdy! Jedno mogę obiecać: damy z siebie wszystko, tak jak i w zeszłym roku, kiedy to jechaliśmy tym samym samochodem – Peugeot 307 WRC. Do zobaczenia w stolicy!
Zobacz koniecznie: Wszystko o Peugeot
Tematy w artykule: Peugeot WRC Tomasz Kuchar Rajd Barbórka

Podobne wiadomości:

Polo, Mito, Kuga, X-trail, 207, Soul – KM to...

auto motor i sport 0000-00-00

Wyścig na moce silników trwa od początku motoryzacji i będzie trwał aż po jej kres. Ale czy większa moc zawsze gwarantuje lepsze wrażenia z jazdy? Sprawdzamy na przykładzie trzech par aut.

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Premiery 2016-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.