mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Dakar: Hattrick Volkswagena

Rajd Dakar: Hattrick Volkswagena

Po ukończeniu najdłuższego i najtrudniejszego jak dotąd odcinka specjalnego „Dakaru”, trzy Race Touaregi prowadzą zarówno w klasyfikacji dnia, jak i generalnej. Liderem jest Carlos Sainz pilotowany przez Lucasa Cruza (VW Race Touareg). Krzysztof Hołowczyc utrzymał szóstą lokatę.

Rajd Dakar: Hattrick Volkswagena
Załoga Sainz/Cruz znajduje się na czele rajdu z przewagą 4 minut i 37 sekund nad kolegami z zespołu Nasserem Al-Attiyah/Timo Gottschalkiem (Q/D). Na trzeciej pozycji ze stratą 9 minut i 39 sekund uplasowali się Mark Miller/Ralph Pitchford (USA/ZA). Cała trójka startuje w VW Race Touareg.

Wszystkie rozegrane do tej pory odcinki specjalne w Argentynie i Chile miały różnych zwycięzców. Na trasie z Copiapó do Antofagasta, prowadzącej na wysokości prawie 3000 metrów oraz przez kamieniste pola, uczestnicy pokonali drugi co do długości odcinek specjalny rajdu (483 kilometry). Mark Miller/Ralph Pitchford zwyciężyli dziś dzięki szybkiej i zarazem bardzo ostrożnej jeździe. Byli jedną z niewielu załóg, którym udało się dziś uniknąć uszkodzenia opony, co na trasie wśród wielu dużych i ostrych kamieni było niezwykle trudne.

Zajmujący dotychczas pierwsze miejsce zespół BMW X-raid - Stéphane Peterhansel/Jean-Paul Cottret (F/F) – stracił na pustyni Atacama ponad godzinę na skutek awarii. Bezpośrednimi ścigającymi prowadzącą trójkę Volkswagena w klasyfikacji generalnej są teraz Amerykanie Robby Gordon/Andy Grider w Hummerze.

Krzysztof Hołowczyc startował do tego etapu jako siedemnasty, ale szybko przesunął się do przodu. Na 53. kilometrze był już dziesiąty i przez cały odcinek jechał w czołówce. Pod koniec wyprzedził Rosjanina Leonida Nowickiego o 12 sekund i ostatecznie finiszował jako dziewiąty, a w klasyfikacji generalnej jest nadal szósty.

Krzysztof Hołowczyc: - Za nami jeden z najdłuższych etapów tegorocznego Dakaru. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego dnia. Nie mieliśmy żadnych przygód, jechaliśmy cały czas równym tempem, bez niepotrzebnego ryzyka. Startowaliśmy dziś z 17. pozycji, a skończyliśmy na 9.miejscu, więc jutro będziemy mieli zdecydowanie lepszą pozycję startową. Dzisiaj było dużo stromych, kamienistych  podjazdów, na których sporo traciliśmy do aut fabrycznych. Ostatecznie straciliśmy 25 minut na prawie 500 kilometrach szalenie wymagającej trasy, a więc całkiem przyzwoicie. Najważniejsze, że złapałem te właściwe „dakarowe” tempo, i że nasza Navara nie sprawie prawie żadnych kłopotów technicznych, a przecież codziennie różne kłopoty techniczne prześladują faworytów. Dziś szansę na swoje 10. zwycięstwo pogrzebał Peterhasel, którego kłopoty z silnikiem BMW kosztowały ponad 2 godziny straty. Ponownie kłopoty miał też de Villiers. A za nami dopiero 5 z 14 etapów. Jeszcze wszystko przed nami.

Klasyfikacja generalna po etapie V samochody:
01. SAINZ   16:10.51
02. AL-ATTIYAH    +4.37
03. MILLER  +9.39
04. GORDON  +59.55
05. SOUSA   +1:13.22
06. HOŁOWCZYC   +1:16.18
07. NEVES   +1:20.10
08. CHICHERIT   +1:27.41
09. SPINELLI  +1:37.48
10. PETERHANSEL  +2:04.49.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Touareg
Volkswagen Touareg
Cena podstawowa już od: 256 290 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando