mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Dakar: Hołowczyc liderem!

Rajd Dakar: Hołowczyc liderem!

Stało się to na co wielu kibiców czekało od bardzo dawna. Krzysztof Hołowczyc po wczorajszym etapie z San Rafael do San Juan jest liderem klasyfikacji generalnej Dakaru. We wtorek na metę przyjechał jako drugi.

Rajd Dakar: Hołowczyc liderem!
Tym samym Hołowczyc dokonał czegoś, czego nie udało się nigdy żadnemu polskiemu kierowcy. Trzeci etap był jakby stworzony specjalnie dla Krzysztofa, trasa pozbawiona wydm i głębokiego piachu to raj dla olsztynianina, który przed Dakarem startował w normalnych rajdach.

Początek wczorajszego etapu to prowadzenie Stephane Peterhansela, jednak Francuz stracił na mecie do zwycięzcy Naniego Romy 6 minut i 23 sekundy. Hołowczyc na mecie zjawił się ze stratą 1 minuty i 9 sekund do zwycięzcy. Wczorajszy zwycięzca, Nasser Al-Attiyah do drugiego Polaka stracił 20 sekund.

Hołowczyc w klasyfikacji generalnej wyprzedza kierowcę Hummera, Robbyego Gorodona oraz Giniela de Villierasa. Równa i pewna jazda polskiego kierowcy oraz sprzyjające szczęście pozwolą Krzysztofowi Hołowczycowi wygrać Rajd Dakar w tym roku. Jednak nie będzie to łatwe gdyż jego najgroźniejszym rywalem będzie na pewno Peterhansel, ale nerwów olsztynianinowi mogą napsuć kierowcy Hummerów, Gordon i Al-Attiyah.

Niestety drugi z polskich faworytów, Jakub Przygoński po problemach technicznych z sinikiem, który najprawdopodobniej wybuchł. Kuba zaliczył jeden punkt kontrolny, a maksymalnie można opuścić tylko dwa. Tym samym tegoroczna edycja Dakaru zakończyła się dla kierowcy Orlen Teamu.

Adam Małysz na metę wczorajszego etapu dotarł na 72. miejscu. Wczorajszy etap dla "Polskiego Orła" mimo 200 km okazał się trudny. W aucie Polaka doszło do przebicia opony, a Małysz jak sam przyznał jechał na flaku ok. 30 kilometrów. Do tego przejeżdżając przez rzekę załoga uderzyła o kamień i auto zwisło tracąc półgodziny. Z pułapki wydostali się dzięki pomocy miejscowej ludności.

Dzisiaj na kierowców czeka etap z San Juan do Chilecito o długości 424 km w tym 326 km odcinka specjalnego. Trzymajmy kciuki za polskich zawodników!

Podobne wiadomości:

Renault Duster Team zaatakuje pierwszą 10. Dakaru

Renault Duster Team zaatakuje pierwszą 10....

Aktualności 2014-12-22

Wszystkie barwy Dakaru. Rajd w obiektywie

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.