mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Dakar: Hołowczyc z drugim czasem!

Rajd Dakar: Hołowczyc z drugim czasem!

Na trudnym, pustynnym OS-ie z Copiapó w Chile do Chilecito w Argentynie Krzysztof Hołowczyc pilotowany przez Jean-Marca Fortina w BMW X3 CC uzyskał drugi czas przejazdu. Odcinek wygrała załoga Volkswagena Giniel de Villiers i Dirk von Zitzewitz.

Rajd Dakar: Hołowczyc z drugim czasem!
Wczorajszy etap był bardzo trudny nawigacyjnie, wiele ekip miało problemy ze znalezieniem właściwej drogi, jednak Jean-Marc Fortin – pilot Krzysztofa Hołowczyca – spisał się bez zarzutu, co załodze ORLEN Team pozwoliło zająć bardzo dobrą drugą pozycję. W klasyfikacji generalnej Hołowczyc wciąż jest szósty, ale zbliżył się do piątego Millera. Dwa dni temu na jego korzyść stracił piątą pozycję po problemach z alternatorem. Dziś odrobił godzinę i do Amerykanina traci już tylko niespełna 9 minut.

"To był udany etap pod względem nawigacji" - powiedział Krzysztof Hołowczyc. "Jean-Marc spisał się perfekcyjnie, nie popełnił żadnego błędu. Trafiały się trudne podjazdy, ale na hopkach i wielbłądziej trawie czułem się doskonale. Jestem zadowolony z drugiego miejsca. To pokazuje, że możemy walczyć z najlepszymi w tym rajdzie" - dodał Polak, dla którego wczorajszy wynik był najlepszym jak dotąd w tegorocznej imprezie.

Na prowadzeniu umocnili się Nasser Al-Attiyah i Timo Gottschalk, zwiększając przewagę w klasyfikacji generalnej do 12 minut i 37 sekund nad zajmującą drugie miejsce załogą Carlos Sainz i Lucas Cruz.

Na cieszących się złą sławą białych wydmach w pobliżu Fiambalá rozgrywały się wczoraj dramatyczne sceny. Początkowo najlepsze czasy należały do Stéphane Peterhansela w BMW X-raid. Potem, w najwyższym punkcie odcinka - na wydmowych wzgórzach, Nasser Al-Attiyah zamienił stratę 2 minut i 30 sekund na przewagę 1 minuty i 18 sekund. Tuż przed końcem odcinka specjalnego, między piątym a szóstym punktem kontrolnym, Giniel de Villiers i Dirk von Zitzewitz zaskoczyli prowadzących sprytnym wyborem trasy i wywalczyli sensacyjne zwycięstwo etapowe. Dirk von Zitzewitz błyskawicznie znalazł poprawny kierunek na rozgałęzieniu i poprowadził kierowcę Touarega właściwą drogą, zostawiając ślady Peterhansela z boku.

Dziesiąty etap prowadził uczestników z Chile do Argentyny. Zawodnicy przekroczyli przy tym najwyższy punkt trasy rajdu – Paso San Francisco na wysokości 4.748 metrów.

Klasyfikacja generalna Rajdu Dakar:
1. Al-Attiyah 33:58.34
2. Sainz +12.37
3. de Villiers +46.57
4. Peterhansel +1:39.32
5. Miller +3:40.43
6. Hołowczyc +3:49.37
7. dos Santos +5:48.25
8. Lavieille +6:27.23
9. Spinelli +7:25.57
10. Mitsuhashi +15:42.13
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW Rajd Dakar Krzysztof Hołowczyc

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

BMW prezentuje Z4 Concept

BMW prezentuje Z4 Concept

Aktualności 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando