mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Dakar: Jednak bez Boliwii

Rajd Dakar: Jednak bez Boliwii

Jeszcze nie w 2012, ale może w 2013. Tak wygląda przyszłość wcielenia do trasy Rajdu Dakar odcinków położonych na terenach Boliwii.

Rajd Dakar: Jednak bez Boliwii
Dyrektor Rajdu Dakar Etienne Lavigne spotkał się ostatnio w tej sprawie z prezydentem Boliwii Evo Moralesem. Kilkanaście dni wcześniej w mediach pojawiły się informacje, że Boliwia może dołączyć do Dakaru już podczas najbliższej edycji. Obaj panowie uzgodnili jednak, że taka sytuacja może mieć miejsce najwcześniej w 2013 roku. Trudno powiedzieć co mogło stać na przeszkodzie organizacji imprezy już w roku 2012. "W 2012 roku byłoby to bardzo trudne. Ale istnieje szansa za dwa lata i przeanalizujemy wszystkie możliwości" - powiedział jedynie Lavigne w krótkim oświadczeniu.

Póki co Amauri Sport Organisation, główny organizator pustynnego klasyku nie potwierdziła także informacji o przeprowadzeniu kilku prób sportowych na terenie Peru. Wszystko jednak wskazuje na to, że w przypadku tego kraju sprawy idą w dobrym kierunku. Oficjalna informacja w tej sprawie ma pojawić się jeszcze w marcu.
Tematy w artykule: Rajd Dakar

Podobne wiadomości:

Peugeot testuje 2008 DKR

Peugeot testuje 2008 DKR

Aktualności 2014-09-25

Adam Małysz w lepszej rajdówce!

Adam Małysz w lepszej rajdówce!

Aktualności 2015-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.