mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Dakar: Pięć Race Touaregów na starcie

Rajd Dakar: Pięć Race Touaregów na starcie

W organizowanym w Argentynie i Chile Rajdzie Dakar 2010 Volkswagen wystawi pięć Race Touaregów. Producent samochodów z Wolfsburga zaangażował Brazylijczyków Maurício Nevesa i Clécio Maestrelli jako kolejny zespół obok znanych już od dawna par - Carlosa Sainza i Lucasa Cruza (E/E), Giniela de Villiersa i Dirka von Zitzewitza (ZA/D), Marka Millera i Ralpha Pitchforda (USA/ZA) oraz Nassera Al-Attiyah i Timo Gottschalka (Q/D).

Rajd Dakar: Pięć Race Touaregów na starcie
Fabryczne duety łączy jeden cel: powtórzyć zwycięstwo z Rajdu Dakar 2009. W styczniu 2009 roku de Villiers i von Zitzewitz zwyciężyli przed kolegami z teamu Millerem i Pitchfordem i zapisali się w historii sportów motorowych: Volkswagen wygrał 280-konnym prototypem rajdowym pierwszy Dakar na kontynencie południowoamerykańskim. Było to również pierwsze zwycięstwo samochodu z silnikiem wysokoprężnym w długiej historii tego ekstremalnego rajdu.

„W 2009 roku pokazaliśmy, że Race Touareg jest nie tylko najbardziej niezawodnym, lecz także najszybszym na świecie samochodem przystosowanym do długodystansowych rajdów oraz że technologia TDI koncernu Volkswagen jest lepsza, niż inne koncepcje silników wysokoprężnych” – podkreślił dyrektor Volkswagen Motorsport Kris Nissen. „W najbliższym Dakarze chcemy obronić nasz tytuł. Skompletowaliśmy zespół doskonałych kierowców. Cieszę się, że zaangażowaliśmy Maurício Nevesa i Clécio Maestrelli – dwóch lokalnych bohaterów z Ameryki Południowej.”

Maurício Neves doskonale poznał już Volkswagena Race Touarega: brazylijski kierowca debiutował w Rallye dos Sertões pod koniec czerwca 2009 roku w prototypie z Wolfsburga. W „małym Dakarze”, którego trasa miała ponad 4.500 kilometrów, 40-letni Neves znalazł się na trzecim miejscu w swojej klasie za znakomitymi, zwycięskimi duetami – Sainzem i Cruzem oraz Al-Attiyah i Gottschalkiem, a w klasyfikacji generalnej zajął szóste miejsce. Pilotem Neves w najbliższym Dakarze będzie Clécio Maestrelli.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Touareg
Volkswagen Touareg
Cena podstawowa już od: 238 390 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen Touareg Rajd Dakar

Podobne wiadomości:

VW Golf w polskich salonach

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.